Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Zatkli 16-ročného Viedenčana; zverejňoval videá so strelnými zbraňami

Podľa vyjadrenia rakúskeho ministerstva vnútra okrem toho existujú náznaky, že mladistvý podozrivý "prinajmenej" sympatizoval s radikálnou islamistickou ideológiou.


Rakúska polícia zatkla 16-ročného Viedenčana po tom, čo na sociálnej sieti zverejnil videá, v ktorých manipuloval so strelnými zbraňami. Informovala o tom v sobotu agentúra APA. Podľa vyjadrenia rakúskeho ministerstva vnútra okrem toho existujú náznaky, že mladistvý podozrivý „prinajmenej“ sympatizoval s radikálnou islamistickou ideológiou.

Pri domovej prehliadke zaistila polícia ďalšiu pištoľ na poplašné náboje aj s muníciou, bojový nôž, mobilný telefón a niekoľko ďalších elektronických dátových nosičov, píše APA. Rakúsky rezort vnútra v sobotňajšom vyhlásení zároveň spresnil, že obvinený mladistvý na sociálnej sieti Instagram zverejnil viacero videozáznamov, na ktorých strieľa z ručnej zbrane z okna i v parku a zároveň oznamuje záujem o nákup ďalšej munície.

Ako sa neskôr ukázalo, išlo o pištole na slepú muníciu, ktoré však vyzerali ako pravé strelné zbrane, informuje APA. Podľa vyšetrovateľov zverejnil podozrivý počas silvestrovskej noci ďalšie videá, pričom na jednom z nich v spoločnosti ďalšieho mladistvého mieril strelnou zbraňou na vzdialenú skupinu osôb.

Po odhalení identity 16-ročného podozrivého ho polícia zadržala, keď sa nachádzal spolu s dvoma ďalšími mladistvými v ukradnutom aute s kradnutými poznávacími značkami. „V súčasnosti prebieha súdne vyhodnocovanie zaistených dátových nosičov s cieľom zozbierať akékoľvek súvislosti s radikálnymi islamizmom, ako aj vypátranie ďalších podozrivých,“ uviedlo rakúske ministerstvo vnútra. Zadržaný mladistvý zostáva predbežne vo väzbe, dodalo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť