Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Zatkli popredných vodcov najväčšej zločineckej organizácie na Balkáne

Vyšetrovatelia skonfiškovali 15 luxusných automobilov, ako aj šperky a hodinky v súhrnnej hodnote asi dva milióny eur.


V rámci medzinárodnej operácie v troch krajinách sa podarilo rozbiť najväčšiu zločineckú organizáciu obchodujúcu s drogami v balkánskom regióne. V piatok o tom prostredníctvom tlačovej správy informoval Europol.

Vo štvrtok sa v Srbsku a Holandsku uskutočnili koordinované razie zamerané na vodcov kartelu aj na distribučnú infraštruktúru. Sedem ďalších členov tejto zločineckej organizácie už bolo zatknutých v Belgicku v roku 2021. Dve osoby boli predtým zatknuté za iné trestné činy v Srbsku a Peru. Ďalší podozrivý bol zatknutý v Holandsku tento týždeň v pondelok. Celkovo zatkli 23 osôb vrátane troch vodcov tejto zločineckej organizácie.

Vyšetrovatelia skonfiškovali 15 luxusných automobilov, ako aj šperky a hodinky v súhrnnej hodnote asi dva milióny eur. Zhabali taktiež takmer tri milióny eur v hotovosti, rôzne druhy zbraní, výbušniny a plastické trhaviny či niekoľko stoviek kusov munície.

Predpokladá sa, že táto zločinecká organizácia stojí za multitonovými zásielkami kokaínu, ktoré sa do Európy dostali priamo z Kolumbie, Brazílie a Ekvádoru alebo tranzitom cez logistické infraštruktúry v západnej Afrike.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje