Tragédia Titanicu patrí k najznámejším námorným katastrofám v histórii, a dodnes sa vedci snažia odhaliť všetky faktory, ktoré k nej prispeli. Nová štúdia naznačuje, že osud lode mohol ovplyvniť aj nečakaný prírodný jav. Titanic aj po viac ako 100 rokoch fascinuje odborníkov i obyčajných ľudí. Osudným sa to napríklad stalo malej skupinke ľudí pred viac ako rokom a pol.
V júni 2023 sa ponorka Titan, patriaca spoločnosti OceanGate, vydala na expedíciu k vraku Titanicu. Na palube bolo päť ľudí vrátane zakladateľa spoločnosti a dobrodruhov, ktorí zaplatili vysoké sumy za jedinečný ponor do hĺbky takmer 4 000 metrov. Bohužiaľ, misia sa skončila katastrofou. Po strate kontaktu s posádkou začala rozsiahla pátracia operácia, no o niekoľko dní neskôr experti oznámili, že ponorka pravdepodobne implodovala v dôsledku obrovského tlaku oceánu.
Následne začala investigatíva toho, čo sa dialo len pár minút pred tragédiou, a tento rok sa dočkáme aj dokumentu na Netflixe o neslávne známej ponorke. Rovnako aj Titanic ešte stále niektorým ľuďom nedáva spávať a táto zaujímavá štúdia by mala priblížiť, aký bol skutočný dôvod potopenia slávnej lode.
Viac článkov na podobnú tému:
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Emefka PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.V článku sa po odomknutí dozvieš
- Aký element mohol prispieť k potopeniu slávnej lode
- Čo stálo za tým, že niektoré núdzové signály vyslané Titanicom neboli prijaté inými loďami, a naopak
- Či svedectvá preživších a lodné záznamy potvrdzujú túto štúdiu
- Aké ďalšie faktory prispeli k potopeniu Titanicu
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity