Zaujímavé a vtipné miesta zachytené z vtáčej perspektívy na Google mapách

Niektoré sú krásne, iné strašidelné!

Asi mnohí z nás občas len tak cestujú po Google mapách, pričom sme si nezabudli ako prvé pozrieť, ako vyzerá náš dom zhora. Vďaka Google mapám si však môžeš prezrieť prakticky každý kút sveta a tiež vzdialené destinácie aj z vtáčej perspektívy.

Podarilo sa ti už niekedy na nich nájsť aj niečo nevšedné? Ver, že svet je plný zaujímavých miest, ktoré sú viditeľné len z veľkej výšky. Niektoré z nich sú krásne, na niektoré je naozaj smutný pohľad a iné naháňajú hrôzu.

1.

Obyvatelia Cerro Prieto v Mexiku využili dno vyhasnutej sopky ako maliarske plátno, keďže z vrchu sopky je skvelý výhľad do jej vyhasnutého stredu.

https://architexturez.net/file/main-1200-jpg-0

2.

Konečne máme odpoveď na otázku, kde je Waldo? Je v Kanade, vo Vancouveri na streche jedného domu!

https://www.jotform.com/blog/40-bizarre-and-cool-google-earth-photos/

3.

„Ni pena, ni miedo – Ani hanba, ani strach“ je verš od čilského básnika Raúla Zuritu, ktorý Čiľania na jeho počesť dali vytesať do púšte Atacama.

http://zennavarra.blogspot.com/2018/01/pios-deseos-2018-enrique-martinez.html

4.

Neďaleko Ulanbátaru, hlavného mesta Mongolska, sa nachádza podobizeň najznámejšieho Mongola všetkých čias, Džingischána, vytesaná v skalnatej pahorkatine.

https://www.pinterest.com/pin/82120393175869638/?lp=true

5.

Na súkromnom ostrove neďaleko Abú Dhabí si bohatý arabský šejk menom Hamad bin Hamdan an-Nahaján nechal vyryť svoje prvé meno. Každé písmeno je zhruba 500 m veľké a celý nápis je približne 1700 m široký. Darmo, kde sú peniaze, tam je aj cesta.

https://gisportal.cz/nejvetsi-graffiti/

6.

Takže, mimozemšťania používajú webový prehliadač Mozilla Firefox? Ale nie, to len fanúšikovia tohto prehliadača vytvorili na poli v meste Amity, Oregon, toto veľdielo.

https://www.teleaire.com/las-figuras-mas-extranas-de-google-earth/

7.

V meste Geelong neďaleko Melbournu v štáte Victoria si niekto povedal, že by nebolo zlé vyzdobiť dno vyschnutého rybníka niečím netradičným.

https://www.gizmodo.com.au/2018/07/australia-now-has-a-giant-penis-that-can-be-seen-from-space/

8.

V Boratovom rodisku, v Kazachstane, nájdeme takýto pentagram, ktorý má v priemere 366 metrov. Mnoho miestnych tvrdí, že sa s týmto miestom spájajú rôzne sekty a vyznávači diabla.

http://sciencetechmystery.blogspot.com/2014/10/mysterious-pentagram-on-google-maps.html

9.

Neďaleko texaského Austinu nájdeme 4 km dlhý a 900 metrov široký nápis Luecke, ktorý je vytvarovaný pomocou živých stromov. Pozemok patrí pánovi Lueckemu, ktorý tu chcel postaviť pôvodne golfové ihrisko (4 jamky sú stále viditeľné na písmene L).

https://gisportal.cz/nejvetsi-graffiti/

10.

V USA v Novom Mexiku, neďaleko mesta Mesa Huerfanita sa nachádzajú takéto dva prekrývajúce sa kruhy s kosoštvorcami v strede. Vraj takýto symbol označuje skrytý bunker patriaci scientológom, kde by sa mohli skryť počas konca sveta.

https://www.livescience.com/28828-10-strangest-sights-google-earth.html#

11.

Južne od čilského mesta Arica sa na kopci v púšti nachádza nápis Coca-Cola zo 70 000 prázdnych fliaš známej značky, ktorý tu bol vytvorený pri príležitosti 125 rokov od jej založenia.

https://www.atlasobscura.com/places/worlds-largest-coca-cola-logo

12.

V americkom štáte Arizona sa nachádza vojenská základňa, kde sa umiestňujú lietadlá potom, čo doslúžili armáde. Hoci je toto miesto verejnosti neprístupné, je veľmi dobre viditeľné z vtáčej perspektívy. Ak by si sa chcel pozrieť pomedzi lietadlá, pozri si videoklip od Toma Pettyho „Learning to fly“, ktorý sa tu v roku 1991 natáčal.

https://www.livescience.com/28828-10-strangest-sights-google-earth.html#

13.

Očividne nie je Ted Mosby jediným romantikom v New Yorku. Istý chlapík takto požiadal o ruku svoju priateľku. Len škoda, že nedopísal, či mu povedala áno alebo nie.

https://www.freedating.co.uk/articles/huge-declarations.html

14.

Bolívijská nákladná loď S. S. Jassim mala v roku 2003 pri brehoch južného Sudánu nehodu, narazila na dno a odvtedy je tam takto zakliesnená.  

https://www.livescience.com/28828-10-strangest-sights-google-earth.html#

15.

Neďaleko Bagdadu sa nachádza toto tajomné červené jazero. Nikto nevie, prečo má takúto netradičnú farbu. Mnohí veria, že je voda v jazera červená kvôli útrapám, ktorými si museli Iračania prejsť. Ale s veľkou pravdepodobnosťou je jeho zafarbenie spôsobené nedostatočne vyriešenou podzemnou kanalizačnou sieťou.

https://www.livescience.com/28828-10-strangest-sights-google-earth.html

Titulná fotografia: facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
22
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
19 nevšedných fenoménov, ktoré nájdete len na Islande


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME