Zaujímavé zahraničné youtube kanály, ktoré nepatria youtuberom

Ukážeme ti zákutia youtube, o ktorých si pravdepodobne netušil.

Akonáhle sa spomenie slovo youtube, tak si pravdepodobne predstavíš obsah spojený s hudbou alebo youtubermi. Táto platforma však ponúka oveľa viac, ako možno vôbec tušíš. Nájdeš tu dokumenty, celé filmy, ale aj obsah, ktorý by si absolútne nečakal.

Mnoho kanálov na youtube ťa dokáže niečo priučiť alebo poriadne zabaviť. Niekoľko takých máme aj na Slovensku, ale o tom už bola reč v tomto článku. Dnes sa pozrieme na zahraničné kanály, pri ktorých sa rozhodne nebudeš nudiť. Nečakaj nejaké slečny s make-up tutoriálmi ani youtuberov, ktorých každý pozná.

Psych2Go

Ak ťa zaujíma psychológia, no nemáš chuť ani čas na čítanie komplikovaných kníh, tak tento kanál bude pre teba perfektný. Nájdeš na ňom mnoho rôznych tém od tipov ako zistiť, či má o teba niekto záujem, až po témy, ako ťa ovplyvňuje tvoje detstvo.

Sú tu tiež vysvetlené rôzne psychické poruchy či choroby, vďaka ktorým budú pre teba jednoduchšie pochopiteľné. Na prvý pohľad náročná téma podaná veľmi jednoducho.

Mental Floss

Máš chuť sa naučiť niečo nové, čím budeš ohurovať kamarátov? V prípade, že popri jedle rád pozeráš rôzne videá, tak tieto ťa dokonca niečo nové naučia. Okrem zaujímavých faktov vždy na konkrétnu tému tu občas nájdeš aj nejaké lifehacky, ktoré ani nevieš kedy, ale budú sa ti hodiť.

PsychedSubstance

Ak sa zaujímaš o témy, ktoré majú nejakú spojitosť s drogami, tak tento kanál si ťa rozhodne získa. Cieľom tohto kanálu nie je robenie si srandy z drog, prípadne nejaká ich propagácia. Cieľom kanálu je búranie tabu o rôznych drogách, a tiež poukazovanie na ich bezpečné užívanie.

Drugslab 

Jeden z ďalších podobných youtube kanálov. Je trochu menej úprimnejší ako ten predchádzajúci. Jeho cieľom, ako nájdeš v popise videa, je skúšanie rôznych drog v mene vedy. Jeden z dvoch moderátorov vždy nejakú drogu skúša, pričom druhý je jeho parťák.

Vždy sú pod dohľadom lekárov a odborníkov. Pred tým, ako je droga podaná, tak vysvetľujú, odkiaľ pochádza, aké má účinky, prípadne chemické zloženie.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Krásne animované videá, ktoré prinútia každého mať záujem o vedu. Dozvieš sa vďaka nim o mnohých zaujímavých témach na pozadí vedy. Napríklad, či je naozaj organické jedlo prospešné pre telo alebo či sme vôbec reálni. Učiť sa nové veci je s týmto kanálom zábava.

Now You See It

Nemusíš byť ani veľký filmový fanúšik, aby ťa tento youtube kanál zaujal. Videá na tomto kanáli odhaľujú zaujímavosti zo sveta filmov. Občas sú to konkrétni režiséri, inokedy filmové triky alebo použitie rôznych farieb vo filmoch.

The Slow Mo Guys

Zaujímavý youtube kanál ti ponúka jednoduché videá, na ktorých sú rôzne predmety, situácie, ktoré sú natočené špeciálnou kamerou a následne spomalené. Vo veľmi vysokom rozlíšení, jednoducho pastva pre oči. Skoro také dobré ako meditácia.

Bringing with Babish 

Skvelý youtube kanál, ktorý je zhmotnením sna jedného muža. Spojil svoju vášeň pre jedlo a filmy. Vytvára tak rôzne jedlá, ktoré sa objavili vo filmoch, prípadne seriáloch. Môžeš sa inšpirovať a urobiť si niečo z Harryho Pottera alebo Simpsonovcov.

National Geographic 

National Geographic je vždy zárukou dobrého obsahu. Tento kanál nie je žiadnou výnimkou. Môžeš si tu pozrieť videá od výmyslu sveta. O umení, histórii, zvieratách a iných zaujímavostiach. Oplatí sa pozrieť namiesto jednej časti seriálu.

Titulná fotka: youtube/ Drugslab

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 prešpekulovaných ťahov obchodných centier, na ktoré už určite dostali aj teba

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME