Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Zaujímavosti o najväčších športových štadiónoch na svete, ktoré ťa svojou atmosférou dostanú

Nezabudnuteľná atmosféra, výkriky ľudí, hymny, radosť či hnev.


Štadióny – domov nielen pre športovcoch samotných, ale tiež pre športových fanúšikov. Nezabudnuteľná atmosféra, výkriky ľudí, hymny, radosť či hnev. Niektoré štadióny sa naozaj môžu pýšiť atmosférou, ktorú nikde inde nezažiješ. Patria totiž k tým najväčším a najnavštevovanejším. Zároveň predstavujú dôležitú súčasť kultúrnej a spoločenskej histórie krajín a miest, kde sa nachádzajú.

1. Rungrado May Day Stadium (Pchjongjang, Severná Kórea)

Rungrado May Day Stadium v Pchjongjangu, hlavnom meste Severnej Kórey, je najväčším športovým štadiónom na svete s kapacitou 114 000 divákov. Štadión bol postavený v roku 1989 a slúži ako domovské ihrisko pre Kórejskú ľudovú armádu FC. Okrem futbalových zápasov sa tu konajú aj atletické podujatia a koncerty.

Shutterstock

2. Camp Nou (Barcelona, Španielsko)

Camp Nou je najväčší futbalový štadión v Európe s kapacitou 99 354 divákov a domovským ihriskom FC Barcelona. Štadión bol otvorený v roku 1957 a odvtedy bol miestom pre niekoľko významných futbalových podujatí, vrátane finále Ligy majstrov UEFA. Okrem futbalu sa na Camp Nou tiež konajú rôzne koncerty. Tá atmosféra ťa naozaj dostane.

Shutterstock

3. Michigan Stadium (Ann Arbor, Michigan, USA)

Je známy tiež ako „The Big House“ a ide o najväčší futbalový štadión v USA s kapacitou 107 601 divákov. Štadión bol otvorený v roku 1927 a je domovským ihriskom pre futbalový tím University of Michigan Wolverines. Bol miestom pre niekoľko historických zápasov a podujatí, kam patrí napríklad University of Michigan a Notre Dame v roku 2013.

Shutterstock

4. Salt Lake Stadium (Kalkata, India)

Salt Lake Stadium v Kalkate v Indii sa považuje za najväčší futbalový štadión v Ázii s kapacitou 85 000 divákov. Bol otvorený v roku 1984 a je domovským ihriskom pre futbalový tím Mohun Bagan AC. Okrem futbalu sa na Salt Lake Stadium konajú aj atletické podujatia.

Shutterstock

5. Wembley Stadium (Londýn, Anglicko)

Najväčší športový štadión v Anglicku a jedno z najprestížnejších miest v Európe pre futbalové zápasy a koncerty. Štadión bol otvorený v roku 2007 a má kapacitu 90 000 divákov. Wembley je domovským ihriskom pre anglický národný futbalový tím a miestom pre finále FA Cupu a Ligy majstrov UEFA.

Shutterstock

6. AT&T Stadium (Arlington, Texas, USA)

AT&T Stadium, ktorý je známy tiež ako „Jerry World“, je domovom pre futbalový tím Dallas Cowboys v NFL a má kapacitu 80 000 divákov. Štadión bol otvorený v roku 2009 a je vybavený najmodernejšími technológiami, vrátane obrovskej obrazovky vysokého rozlíšenia. AT&T Stadium bol miestom napríklad pre konanie Super Bowlu XLV.

Shutterstock

7. Rose Bowl (Pasadena, Kalifornia, USA)

Futbalový štadión na západnom pobreží USA s kapacitou 90 888 divákov. Štadión bol otvorený v roku 1922. Bol miestom pre niekoľko významných futbalových podujatí, vrátane finále Svetového pohára v roku 1994.

Shutterstock

8. Bukit Jalil National Stadium (Kuala Lumpur, Malajzia)

Bukit Jalil National Stadium v Kuala Lumpure v Malajzii má kapacitu 87 411 divákov a je najväčším športovým štadiónom v Malajzii. Štadión bol otvorený v roku 1998 a slúži ako domovské ihrisko pre malajský národný futbalový tím.

Shutterstock

9. Azteca Stadium (Mexico City, Mexiko)

Najväčší futbalový štadión v Mexiku s kapacitou 87 000 divákov. Štadión bol otvorený v roku 1966 a bol miestom pre niekoľko významných futbalových podujatí, vrátane finále Svetového pohára v roku 1970 a 1986. Je domovským ihriskom pre futbalové tímy Club América a mexický národný futbalový tím.

Shutterstock

10. Melbourne Cricket Ground (Melbourne, Austrália)

Melbourne Cricket Ground v Melbourne je najväčším športovým štadiónom v Austrálii s kapacitou 100 024 divákov. Bol miestom pre niekoľko významných športových udalostí, vrátane Letných olympijských hier v roku 1956 a Svetového pohára v krikete v rokoch 1992 a 2015.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.