Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Zavraždila a zmrazila svoju sestru. Založila si rodinu, mŕtvolu skladovala 18 rokov v mrazničke

Šokujúci prípad otriasol nielen celým Chorvátskom.


Ohavný čin, na ktorý sa dnes spoločne pozrieme, sa stal v Chorvátsku. K jeho odhaleniu došlo v zime 2019 a neupútal len tamojšie, ale aj zahraničné médiá. V jednom z rodinných domov v malej dedine Palovec našli v starej mrazničke ženské telo. Polícia vyšetrovaním zistila, že šlo o ženu menom Jasmina Dominič. O prípade informoval chorvátsky portál Večernji a tiež podcast Kriminálne spisy.

Nikto o nej dlhé roky nepočul, pretože vraj utiekla z domu za lepším životom a s rodinou takmer nekomunikovala. Dokonca bolo po nej istý čas vyhlásené pátranie. Jedine jej sestra Smiljana Srnec celej rodine tvrdila, že s ňou občas volala a že je v poriadku. Ako sa neskôr ukázalo, pravda bola oveľa tragickejšia a temnejšia.

Nemal ju otvárať

Písal sa 16. február roku 2019, keď na policajnú stanicu v meste Čakovec v severnom Chorvátsku zazvonil telefón. Mladý muž oznámil, že pri upratovaní domu našiel mŕtvolu. Bola zabalená v starom vreci a uložená v mrazničke v pivnici pod schodmi. Polícia zakrátko dorazila k domu, ktorý bol obložený z červených tehál. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa v ňom niekedy stal ohavný zločin, ktorý sa neskôr zapísal krvavým písmom do kriminálnej histórie krajiny.

Bývala v ňom rodina Srnecovcov – štyridsaťročná Smiljana, jej manžel Ivan a ich tri dcéry. Najstaršia sa volala Katarína a čoskoro sa mala brať s Dávidom. Práve on bol tým mladíkom, ktorý zavolal na políciu. Aj on už nejaký čas býval v inkriminovanom dome a nechápal, prečo platia tak veľa za elektrinu.

Preto hľadal spotrebič, ktorý jej spotrebúval najviac. Pod schodmi našiel veľkú mrazničku, ktorá bola evidentne stará a nepamätal si, že by sa niekedy používala. Usúdil, že je tam úplne zbytočne, a preto ju chcel vypratať. Paradoxom je, že Smiljana bola v tom čase s dvomi mladšími dcérami v kostole.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť