Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav
Zdroj: ©Shutterstock

Zazrel somára jesť figy a zomrel od smiechu. Najabsurdnejšie úmrtia ľudského druhu

Niektoré odchody na onen svet sú vtipnejšie, než si exitus zasluhuje.

Určite si premýšľal nad tým, ako by si chcel zomrieť. Väčšina bezbolestne a rýchlo. Iní chcú svojou derniérou zostať zapísaní v análoch. Keďže irónia nezaháľa, občas sa to vyvŕbi presne naopak. Darwinovu cenu si sem-tam odnesú aj tí rozumní, väčšinou ale „oblizne“ menej ostré ceruzky v peračníku. Zozbierali sme najbizarnejšie úmrtia histórie i súčasnosti. Mnohé sú smiešne, pri iných sa buchneš po čele.

Vtipnejší vyhráva

Grécky maliar Zeuxis zomrel od smiechu nad spôsobom, akým namaľoval Afroditu. Objednávateľka, stará vráskavá žena, to zaklincovala požiadavkou, nech vymodeluje rovnakú Afroditu, ale s jej podobizňou.

Veď nebol taký smiešny

Grécky filozof Chrysippus uvidel, ako somár zjedol všetky jeho figy. Nato ironicky poznamenal, nech mu podajú víno na zapitie. Potom sa na vlastnom vtipe začal smiať, smiať, smiať, až sa dosmial. Obdobne od smiechu zomrel Thomas Urquhart, škótsky aristokrat a polyhistor, keď počul, že na trón nastúpil Karol II.

absurdné úmrtia, Darwinova cena
Shutterstock

Najlepší je začiatok a koniec, ostatné je len vata

Clifford počas šoférovania sledoval filmy pre dospelých, zatiaľ čo sa druhou rukou činil. Zima, pootvárané okná a poľadovica. Čo dodať? Náš hrdina ejakuloval cez strešné okno veľkolepým vyvrcholením svojho života.

Hami – Papi

Po tom, čo si Carol kopla pár koktailov, blikla jej žiarovka, že nenakŕmila psov. Misky štedro naplnila, čo ju akosi zmohlo. Našli ju udusenú s tvárou v granulách. Ako bonus sa jej do krku zarezal ostrý okraj misky.

Čo by za to dali africké deti

Rakúšan Kurt v roku 1975 zomrel od hladu, zatiaľ čo jeho manželka bola hospitalizovaná. Odmietal konzumovať jedlo pripravené kýmkoľvek iným.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne aktivujem ironický a sarkastický tone of voice. Vo voľnom čase rada lúštim krížovky, motám sa po záhradke, chodím na turistiku, otvorím si príjemnú knižku alebo laškujem s vnúčatami....Robím si (strážia ma) taliansku špecialitu - slovak modus.......Voľný čas nemám, lebo stále niečo píšem... ...Krížovky som všetky vylúštila... ...Záhradu vlastnia len zazobanci a rentiéri... ...Na dlhé chodenie som lenivá... ...Príjemné čítaníčko ma nerajcuje... ...A decká neznášam!
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť