Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Zbabraná operácia. Lekári nechali mužovi v bruchu rúško, žiada takéto odškodné

Aké veľké odškodné žiada od nemocnice?


Operácia, ktorá veru naozaj nevyšla podľa predstáv. Muž v Česku zažaloval nemocnicu, v ktorej mu lekári počas operácie pred dvoma rokmi zabudli v bruchu bavlnené rúško s kovovou sponou.

Pacient žiada od domažlickej nemocnice odškodné vo výške najmenej 1,5 milióna českých korún (viac ako 60-tisíc eur). Ide o minimálnu sumu vypočítanú znalcom za škody a bolestné, informuje český portál novinky.cz.

Muž už dostal od nemocnice odškodné vo výške 1,1 milióna korún (44 543 eur). Nemocnica to vyhodnotila ako dostatočnú sumu za spôsobené škody. Na vyplatenie ďalšej sumy, keďže pacient poukázal na stratu zárobku, reagovala tvrdením, že muž trpel dlhodobo vážnymi zdravotnými problémami ešte pred operáciou. S nimi podľa nej súvisela aj dlhodobá práceneschopnosť.

Rúško začalo hnisať

Muž podstúpil v roku 2021 v domažlickej nemocnici operáciu nádoru hrubého čreva. Počas operácie zabudli operujúci v jeho brušnej dutine spomínané rúško, ktoré začalo hnisať a prerástlo až do tenkého čreva.

Rozhodni o kráľovi digitálneho umenia v roku 2023. Pomôž nám vybrať obraz, ktorý vyhrá špeciálnu cenu

Mohlo by ťa zaujímať:

Rozhodni o kráľovi digitálneho umenia v roku 2023. Pomôž nám vybrať obraz, ktorý vyhrá špeciálnu cenu

Život mu zachránila ďalšia operácia, počas ktorej mu odstránili časť čreva a zaviedli umelý vývod, s ktorým musel poškodený žiť približne rok. Lekári objavili zabudnuté rúško až niekoľko mesiacov po skončení chemoterapie.

„V popise CT vyšetrenia sa spomínalo cudzie teleso. Chirurg mi po prezretí CT najprv urobil výter z brucha a potom povedal, že som, pravdepodobne, prehltol kúsok obalu od jogurtu alebo obal od taveného syra. Odporučil mi, aby som jedol veľmi pevnú stravu, napríklad kapustu, a sledoval stolicu, že to vyjde samo. Ďalšia kontrola bola naplánovaná až o mesiac,“ opísal pacient pre portál svoju skúsenosť v domažlickej nemocnici.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.