Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada
Tlačová správa v spolupráci s TV Markíza

Zbohom, teletext. Markíza po 25 rokoch ruší poskytovanie svojej teletextovej služby

Skupina Markíza sa rozhodla k 31. decembru 2021 ukončiť poskytovanie svojej teletextovej služby s názvom Markízatext.


Markízatext po štvrťstoročí existencie naplnil svoju historickú úlohu, od začiatku roka 2022 bude teletextové vysielanie slúžiť už len ako platforma na poskytovanie skrytých titulkov pre divákov so sluchovým postihnutím.

Skupina Markíza sa rozhodla k 31. decembru 2021 ukončiť poskytovanie svojej teletextovej služby s názvom Markízatext. Stane sa tak po 25 rokoch jej existencie, diváci ju mohli nepretržite využívať od roku 1997.

„Rušiť alebo redukovať služby je vždy ťažké rozhodnutie. Markízatext si však splnil svoju historickú úlohu a v dnešnej internetovej dobe sa stal už len minimálne využívanou službou, pričom jeho sledovanosť za posledné roky kontinuálne klesá,“ vysvetľuje dôvody tohto kroku Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

EMEFKA

Skryté titulky pre sluchovo postihnutých divákov

Dôležitou súčasťou Markízatextu sú skryté titulky pre sluchovo postihnutých divákov. Táto služba bude na príslušných teletextových stranách poskytovaná naďalej aj po 1. januári 2022, aby ani takto znevýhodnení diváci neprišli o zákonom garantovanú možnosť sledovať vybrané programy z pestrej ponuky skupiny Markíza.

Moderné alternatívy teletextu

Jednou z moderných alternatív teletextu je HbbTV, čiže hybridné vysielanie, na ktoré je okrem televízneho signálu potrebné aj stabilné internetové pripojenie a inteligentný televízor, ktorý ich dokáže prepojiť. Divákom poskytuje oveľa širšie spektrum služieb a informácií, navyše v neporovnateľne atraktívnejšom vizuálnom kabáte.

HbbTV môžu už niekoľko rokov po stlačení červeného tlačidla využívať aj diváci staníc skupiny Markíza. K dispozícii majú obsah bezplatného videoarchívu Markíza Plus, prehľadný TV program, čítačky portálov Markiza.sk a TVnoviny.sk, vždy aktuálnu predpoveď počasia, či jednoduché hry. „Rozvoju nášho online portfólia venujeme náležitú pozornosť. Plánujeme tiež ďalšie skvalitňovanie HbbTV a budeme sa usilovať, aby táto služba bola dostupná čoraz väčšiemu počtu divákov,“ dodal Settele. 

Mladé ročníky nepochopia

Posted by EMEFKA on Friday, July 24, 2020

Medzi najvyhľadávanejšie stránky na Markízatexte patril dlhodobo TV program a čerstvé spravodajské informácie. V dnešnej dobe je už aktuálny TV program ľahko dostupný v rámci služby EPG, ktorú poskytujú jednotliví operátori, či na internete. Nepretržitý spravodajský servis zas diváci nájdu na portáli TVnoviny.sk, ktorého obsah je k dispozícii aj prostredníctvom HbbTV.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť