Zbytočnosti, ktoré si ľudia kupujú hlavne preto, lebo vyzerajú dobre (na Instagrame)

Čo tam po kvalite alebo využití, keď sú z toho lajky.

Zdroj: Jose Martinez / Unsplash

Každý z nás si občas kúpi nejakú zbytočnosť alebo hlúposť. Vec, ktorú veľmi nepoužíva, no niečím ho zaujala. Môže to byť niečo, čo sa ti zapáčilo kvôli svojmu vizuálu aj niečo, čo si už možno dlho chcel. Po čase prídeš na to, že to ani nepotrebuješ alebo absolútne nepoužívaš.

Samozrejme, každý má právo kupovať si, čo chce, no mali by sme sa občas aj zamyslieť nad tým, či to využijeme/potrebujeme. V dobe influencerov je úplne prirodzené, že si ľudia nakupujú veci, ktoré budú dobre vyzerať na sociálnych sieťach.

Možno po tých veciach aj túžia, no akonáhle si ich odfotia a hodia na sociálne siete, tak prídu na to, že pre vec nemajú žiadne využitie. Podobne to potom majú niektorí aj s cestovaním –  nejde tak o to niečo nové zažiť, ale mať fotku na Instagram.

Ozdobné vankúše a plyšáky

Vankúšiky s flitrami, ktoré sa dajú pretáčať, sú síce super zábavka, no ležať sa na nich nedá a sú naozaj dobré akurát tak na ten Instagram. Aj medvedík, ktorý ti zaberie celú posteľ, je super, no určite by sa z neho tešilo viac nejaké dieťa.

Nápoje a kávičky

Asi netreba mať ani štatistiku na to, že Starbucks je najviac fotografovaná káva na svete, aká sa objavuje na sociálnych sieťach. Kebyže si odfotíš na sociálne siete turka v skle, tak to asi nevyzerá až tak dobre. Mnohokrát sú podobné kávičky vyrobené nie z úplne kvalitných surovín a dokonca aj predražené, čo tam však po tom, keď zbierajú lajky, že?

Tabule a tabuľky

Také tie plastové boxy, na ktorých si môžeš meniť motivačné nápisy, ktoré si nikdy nezmeníš a svetlo v tom boxe zapneš možno dvakrát za rok. Nápis sa ti oplatí meniť jedine kvôli fotke, inak nie.

Svetielka

Ďalšia z vecí, ktorá vyzerá väčšinou dobre len na Instagrame. Česť výnimkám. Zväčša nesvietia dosť na to, aby aspoň trochu osvietili izbu, a prvé mesiace ťa možno baví zapínať ich, no potom na ne rýchlo zabudneš. Prípadne ihneď, akonáhle im dôjdu baterky.

Nafukovacie nápisy

Nafúkneš ho, máš v izbe polroka nafukovací balón s nápisom love, a potom nevieš, čo s ním. Ideálne na podobné fotky ako vidíš nižšie.

Rôzne nafukovačky

Ešte predminulé leto vypuklo nadšenie pre rôzne nafukovačky, prevažne s podobou jednorožca. Potom na popularite získali aj iné tvary. Na jazere si môžeš vylihovať už aj na donute, pelikánoch a okrem toho si už môžeš položiť aj pivo do mini nafukovačky v tvare jednorožca.

Pokladnička

Existuje už veľa rôznych pokladničiek v tvaroch, aké si len zmyslíš. No u väčšiny to končí tak, že si ich len kúpi, nedá do nich ani cent a iba mu zapadajú prachom.

Poháre, ktoré sú viac na okrasu ako na pitie

Také, ktoré majú rôzne tvary a hodia sa občas len na jedno obdobie v roku, prípadne len na párty. Možno sem zaradiť svietiace poldecáky alebo aj poháre v tvare diskogule.

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 bežných predmetov, ktoré si nikdy nevidel rozkrojené na polovicu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME