Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Zdajú sa ti herci vo Wednesday povedomí? Poznáš ich z týchto filmov a seriálov

Jednu z herečiek si mohol vidieť v seriáli Hra o tróny.


S unikátnou postavou sarkastickej Wednesday sa verejnosť po prvý raz stretla vďaka americkému magazínu The New Yorker, ktorý začal vychádzať v 30. rokoch minulého storočia. Podobne ako ostatní členovia rodiny Addamsovcov, ani ona zatiaľ nemala meno. Toho sa dočkala až vďaka televíznej adaptácii v roku 1964.

Dnes má Wednesday nielen meno, ale aj vlastný seriál. Novinka na streamovacej platforme Netflix je vonku ledva týždeň a už sa od divákov aj kritikov teší výraznej chvále. Vďaka skromnému rozsahu ôsmich epizód sa dá zhltnúť prakticky na posedenie, a pokiaľ to už máš za sebou, určite ti na obrazovke neušlo zopár povedomých tvárí. Nepodarilo sa ti ich zaradiť? Tu máš malú pomôcku.

1. Jenna Ortega (Wednesday Addams)

Herečka, ktorá sa zhostila špecifickej úlohy hlavnej protagonistky, je len 20-ročná americká herečka Jenna Ortega. Napriek pomerne nízkemu veku má na konte niekoľko schopných projektov. Z filmov si ju mohol vidieť napríklad aj v tohtoročnej verzii Vreskotu, zo seriálov sa zase objavila v You či Jane The Virgin.

Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Jenna Ortega
MGM Television / MovieStillsDB

2. Catherine Zeta-Jones (Morticia Addams)

Catherine Zeta-Jones hrala ešte ako dieťa v divadle v rodnom Walese, vďaka početným hollywoodskym projektom ju rozhodne netreba dvakrát predstavovať. Vidieť si ju mohol v romantických drámach ako Iba na objednávku (2007), trileroch ako Pasca (1999) či westernovke Legenda o Zorrovi (2005).

Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Catherine Zeta-Jones
MGM Television / MovieStillsDB
nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

3. Luis Guzmán (Gomez Addams)

Portorický herec Luis Guzmán za svoju viac ako 40-ročnú kariéru vdýchol život mnohým filmovým a seriálovým postavám. Ako jedného z jeho obľúbených hereckých partnerov si ho mohol vidieť v mnohých filmoch režiséra Stevena Soderbergha. Za zmienku stojí napríklad Zakázané ovocie (1998) či Traffic – Nadvláda gangov (2000).

Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Luis Guzmán
MGM Television / MovieStillsDB

4. Fred Armisen (strýko Fester)

Ikonickej úlohy strýka Festera sa v seriáli chopil americký komik, herec, spisovateľ, producent a hudobník Fred Armisen. Ten ako dabingový herec prepožičal svoj hlas postavičkám z The Looney Tunes aj „politicky nekorektného“ animáku Big Mouth. Jeho tvár si mohol vidieť napríklad vo filme Diktátor (2012), no pamätať si ho môžeš aj ako úchyláka z vlaku z filmu Eurotrip (2004).

Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Fred Armisen
MGM Television / MovieStillsDB
Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

5. Christina Ricci (Marilyn Thornhill)

Pre fanúšikov pôvodnej Rodiny Addamsovcov z roku 1991 je meno Christina Ricci určite známym pojmom. Momentálne 42-ročná herečka z kalifornskej Santa Monici v nej totiž stvárnila práve Wednesday. Okrem toho si ju mohol vidieť v romantickej komédii Penelope (2006) či filme o kamarátskom duchovi Casper (1995).

Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Christina Ricci
MGM Television / MovieStillsDB

6. Gwendoline Christie (Larissa Weems)

Brienne z Tarthu, jedna z najobľúbenejších postáv seriálového hitu Hra o tróny, ktorý to s divákmi ťahal úctyhodných osem rokov. Presne tú si zahrala riaditeľka akadémie Nevermore, v skutočnom živote Gwendoline Christie. Mimo toho si si mohol túto britskú herečku všimnúť aj v seriálovej novinke Sandman.

Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Gwendoline Christie
MGM Television / MovieStillsDB

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.