Batman
Jedným z mnohých kreslených seriálov o Batmanovi, ktoré si našli cestu do televízie, bola snímka Batman: Brave and the Bold (Batman: Odvážny hrdina). Vysielala sa v rokoch 2008 až 2011. Animovaný seriál sledoval Batmana a jeho priateľov, ďalších hrdinov zo série DC Comics, v boji proti zlu. Séria bola ladená ľahšie, aby oslovila mladšie publikum.
Jedna epizóda sa však tomuto plánu vyhla. V časti s názvom The Mask of Matches Malone prenasleduje Batman spolu so superhrdinkami Black Canary, Huntress a Catwoman superzločinca menom Two Face. Táto epizóda obsahuje hudobné číslo, spoločnú pieseň ženských hrdiniek Birds of Prey.
Skladba vyvolala v čase svojho vysielania kontroverzie kvôli sexuálnym odkazom, kvôli textu a gestám je vraj „sexuálne sugestívna“. Z tohto dôvodu sa epizóda nikdy verejne nevysielala, vyšla ako bonusová na DVD 3. série seriálu.
Macko Pú
Pravdepodobne si kladieš otázku: „Ako by mohli Macka Pú niekde zakázať?“ Animovaný seriál o fiktívnom medvedíkovi, ktorý miluje med, je predsa úplne neškodný. No, ako si možno videl v horore Winnie the Pooh: Blood and Honey, nie je to tak celkom pravda.
Macko Pú dostal v Číne zákaz vysielania pre niečo úplne iné. V roku 2017 totiž začali blogeri používať túto postavu pri vytváraní karikatúr na prezidenta Si Ťin-pchinga. Na internete sa objavilo niekoľko obrázkov Macka Pú, ktoré sa nápadne podobali na tohto čínskeho štátnika.
Keď prezident vystrčil hlavu zo strechy svojej limuzíny, hneď sa objavili obrázky Macka Pú s hlavou vystrčenou z okna malého auta. Čínski predstavitelia sa rozhodli zakročiť a zákazom tejto rozprávky dali jasne najavo, že zastavia akúkoľvek formu diskusií namierených proti komunistickej strane.
Peppa Pig
Na rozdiel od ostatných spomenutých rozprávok, tento kreslený príbeh je zameraný na mladšie publikum. Snímka sleduje prasa menom Peppa, jeho malého brata Georgea a zvyšok ich rodiny, ako sa spoločne vydávajú na cesty a dobrodružstvá. Rozprávku vytvorili s cieľom pomôcť deťom lepšie porozumieť novým zážitkom, s ktorými sa môžu stretnúť v skutočnom svete.
Veľmi populárnu karikatúru v Číne zakázali preto, lebo sa spájala s „ľuďmi zo spoločnosti“, čo sa v tejto krajine vníma ako slangové pomenovanie pre gangstrov a slabo vzdelaných ľudí. Postava Peppa Pig sa objavila v rapových videách naprieč celou krajinou, kvôli čomu sa stala znakom rebélie a kontrakultúry.
Okrem všeobecného banu tejto rozprávky v Číne dostala čiastočný zákaz aj v Austrálii. Konkrétne išlo o epizódu 47 z prvej série s názvom Mister Skinnylegs. Otec Pig tam svojim deťom vysvetľuje, že pavúky nie sú nebezpečné a ľuďom neubližujú. Asi ti už došlo, prečo niečo také nemohli v Austrálii odvysielať. V tejto časti sveta totiž nemožno tvrdiť, že pavúky sú neškodné.