Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Zelenskyj sľúbil, že ukrajinská vlajka bude viať vo všetkých okupovaných oblastiach

Učinil tak pri príležitosti utorňajšieho Dňa štátnej vlajky.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok sľúbil, že ukrajinská vlajka bude viať „tam, kde má byť“, vo všetkých momentálne okupovaných častiach Ukrajiny. Ako referuje spravodajský web CNN, učinil tak pri príležitosti utorňajšieho Dňa štátnej vlajky.

„Dnes by som rád hovoril nielen o minulosti našej vlajky, ale aj o jej budúcnosti,“ uviedol Zelenskyj. „Modro-žltá vlajka bude opäť viať vo svojom dome, kde má byť právom, a to vo všetkých dočasne okupovaných mestách a dedinách Ukrajiny,“ dodal.

Sviatok štátnej vlajky predchádza stredajšiemu Dňu nezávislosti, počas ktorého si Ukrajina pripomenie 31 rokov od prerušenia vzťahov so Sovietskym zväzom i šesť mesiacov krvavej vojny, ktorú Rusko s pomocou Bieloruska rozpútalo 24. februára.

V Kyjive boli zakázané podujatia pri príležitosti Dňa nezávislosti, keďže úrady varujú, že Rusko môže podniknúť raketové útoky na ukrajinskú metropolu. V meste Charkiv úrady vyhlásili zákaz vychádzania od 19:00 v predvečer Dňa nezávislosti až do 7. hodiny ráno nasledujúceho dňa.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.