Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Zelenskyj vyzýva ruských vojakov, aby sa vzdali ukrajinským silám

Na Instagrame ukrajinský prezident napísal: „Ruskí velitelia sa nestarajú o životy Rusov. Potrebujú len nahradiť prázdne miesta po mŕtvych, zranených, tých, ktorí utiekli alebo po ruských vojakoch, ktorí boli zajatí."


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo večernom videopríhovore v súvislosti s odvodmi Rusov do armády vyzval ruských vojakov, aby sa zdali ukrajinským silám.

„Za čo Rusko bojuje? Všetci obyvatelia Ruska vedia, dokonca ak si to mnohí nepripúšťajú, určite vedia, že je to Rusko, kto prináša zlo“, povedal ukrajinský prezident. „Ukrajina garantuje každému ruskému vojakovi, ktorý sa vzdá, tri veci. Po prvé, bude sa s vami zaobchádzať civilizovaným spôsobom v súlade so všetkými konvenciami. Po druhé, nikto sa nedozvie okolnosti vášho vzdania sa, nikto v Rusku nebude vedieť, že vaše vzdanie sa bolo dobrovoľné. A po tretie, ak sa bojíte návratu do Ruska a nechcete byť súčasťou výmeny, nájdeme spôsob, ako aj toto zaručiť,“ povedal Zelenskyj. Informuje o tom portál news.sky.com.

Na Instagrame ukrajinský prezident napísal: „Ruskí velitelia sa nestarajú o životy Rusov. Potrebujú len nahradiť prázdne miesta po mŕtvych, zranených, tých, ktorí utiekli alebo po ruských vojakoch, ktorí boli zajatí.“ „Je lepšie utiecť pred zločinnou mobilizáciou, ako byť zmrzačený a potom niesť zodpovednosť pred súdom za podieľaní sa na agresívnej vojne. Je lepšie sa vzdať do ukrajinského zajatia, ako byť zabitý údermi našich zbraní,“ dodal.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť