Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 27.9.2023
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Železničná spoločnosť Slovensko zvyšuje náborový príspevok pre nových rušňovodičov z 1 200 na 3000 €

Počet rušňovodičov chcú zvýšiť okrem kurzov a zvýšenia miezd aj inými benefitmi.


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v rámci novej kampane zvyšuje náborový príspevok pre nových rušňovodičov s osvedčením z doterajších 1 200 eur na tritisíc eur. Predseda predstavenstva národného vlakového dopravcu Roman Koreň o tom informoval v utorok s tým, že spoločnosť poskytne mesačný príspevok na ubytovanie vo výške 400 eur pre rušňovodičov, ktorí prídu zo vzdialenosti viac ako 150 kilometrov. „Zároveň ponúkame aj pre našich súčasných zamestnancov rušňovodičov a tým, ktorí nastúpia a podpíšu zmluvu, 500-eurový príspevok, pokiaľ nájdu ďalšieho kandidáta, ktorý podpíše zmluvu,“ povedal Koreň s tým, že tieto opatrenia museli urobiť vzhľadom na zodpovednosť profesie.

„Budeme ešte hľadať zdroje na to, ako zatraktívniť túto pracovnú pozíciu, avšak narážame na určité limity štátneho rozpočtu,“ uviedol šéf ZSSK. Počet rušňovodičov chcú zvýšiť aj bežiacimi kurzami, pričom od začiatku tohto roka zvýšili aj mzdy. Spoločnosti, ktorá má približne tisícdvesto rušňovodičov, aktuálne chýba približne 170 zamestnancov v tejto profesii. Podľa Koreňa je ich nedostatok hlavne v bratislavskom regióne a okolí Nových Zámkov, no situácia sa zhoršuje aj v iných častiach krajiny.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.