Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard
Zdroj: ©Profimedia

Zeman v akvárku. Internet reaguje na bizarný moment z menovania nového českého premiéra

Menovanie nového českého premiéra prebehlo za veľmi špecifických hygienických opatrení.

Vymenovanie Petra Fialu za nového českého premiéra prebiehalo za zvláštnych okolností. Počas ceremónie na zámku v Lánoch boli jedny dvere do miestnosti ohradené stenami z plexiskla, za ktorým sa ukrýval prezident Zeman. Dôvod? Česká hlava štátu mala vo štvrtok pozitívny test na koronavírus. Napriek bezpríznakovému stavu sa úrady takýmto spôsobom snažili predísť tomu, aby prezident niekoho nakazil.

Väčšinu ľudí určite napadne veľa spôsobov, ako sa takáto situácia dala vyriešiť. „Nedala sa spraviť nejaká výnimka? Nedalo sa to vymenovanie spraviť tak, že by Zeman jednoducho podpísal dekrét a k osobnému kontaktu by nedošlo? Nemohli to spraviť cez videohovor?“ Nuž, tieto návrhy majú zmysel a zrejme by boli využité v akejkoľvek inej oblasti, len nie v politike.

Dôležité ústavné úkony sú totiž spojené s mnohými predpismi a protokolárnymi zásadami a nie vždy je jednoduché ich obísť alebo vybaviť po svojom. Ešte podstatnejším dôvodom však mohli byť postoje hygienikov, ktorí žiadne výnimky z izolácie neumožňujú. Určite aj českí experti sa dlho radili a priniesli množstvo alternatívnych riešení, víťazným návrhom sa však nakoniec stalo toto „akvárium“:

EMEFKA
EMEFKA
EMEFKA


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje