Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Zeman verí, že dobrá česko-slovenská spolupráca bude pokračovať aj s jeho nástupcom

Český prezident pobudne na Slovensku do stredy.


Dosluhujúci český prezident Miloš Zeman verí, že aj s jeho nástupcom bude pokračovať veľmi dobrá česko-slovenská spolupráca. Uviedol to počas dnešnej tlačovej konferencie na Štrbskom Plese, kam prišiel v rámci rozlúčkovej návštevy Slovenska.

Počas nej sa tu stretol so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Podľa jej slov išlo o ich v poradí trináste stretnutie v rámci spolupráce vo svojich funkciách.

Čaputová uviedla, že na vzťahu s prezidentom si váži vzájomnú komunikáciu, a to aj napriek niektorým rozdielnym názorom. Od začiatku bola podľa jej slov nastavená s veľkou mierou otvorenosti a rešpektu. Miloš Zeman zase ocenil Čaputovej ľudskosť. Tá sa podľa neho prejavila aj jej návštevou v nemocnici, kam za ním prišla počas jeho zdravotných ťažkostí.

Slovensku Zeman poprial, aby vyriešilo niektoré svoje vnútropolitické problémy, ktoré podľa jeho slov nie sú zďaleka také závažné, ako sa zadajú vonkajším pozorovateľom. Podotkol, že v českej politike zažil podobné situácie a všetky sa podľa jeho slov podarilo demokratickým spôsobom vyriešiť.

Český prezident pobudne na Slovensku do stredy. Dnes popoludní ho v Tatrách čaká ešte stretnutie s povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), prídu za ním aj bývalí prezidenti Rudolf Schuster a Andrej Kiska, stretne sa aj s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a tiež bývalým predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Hlas-SD).

Miloš Zeman bol prvým priamo zvoleným prezidentom Českej republiky. Prezidentské voľby vyhral v roku 2013 a opätovne v roku 2018. Jeho súčasný mandát vyprší 8. marca. Novým českým prezidentom bude Petr Pavel. Armádny generál vo výslužbe zvíťazil počas druhého kola prezidentských volieb koncom januára, keď porazil niekdajšieho premiéra Andreja Babiša.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje