Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Žena absolvovala za iných ľudí 150 testov v autoškole. Skončila vo väzení

Dlho jej to prechádzalo, spravodlivosti napokon neušla.


29-ročná Inderjeet Kaur z južného Walesu si rozbehla naozaj netradičný biznis. Za peniaze absolvovala za svojich zákazníkov testy v autoškole a získala tak pre nich vodičský preukaz. O celom prípade informoval portál LADbible. Kaur s týmto konaním začala v roku 2018 a pôsobila v mestách Swansea, Carmarthen, Birmingham a Londýn. Zamestnanci autoškôl však začali byť podozrievaví a zahájili vyšetrovanie, vďaka ktorému vyšla pravda najavo.

Kaur podľa všetkého ponúkala svoje služby ľuďom, ktorí nevedeli dobre po anglicky, ale chceli či potrebovali získať vodičák. Za písomné testy si účtovala 700 libier (cca 832 eur) a za praktické skúšky 800 libier (cca 951 eur). Slušná sumička. Celkovo jej služby využilo okolo 150 ľudí.

Putovala za mreže

Sudca Huw Rees vyjadril prekvapenie nad tým, v akej veľkej oblasti žena pôsobila, ako aj nad tým, koľko testov za svojich zákazníkov zvládla. „Výsledkom vášho konania je, že je na cestách v tejto krajine veľké množstvo nekvalifikovaných vodičov,“ podotkol. „Toto je nepochybne vážny a znepokojivý prípad.“

Podľa vyšetrovateľov bol motív konania páchateľky prostý: peniaze. Súd ju napokon uznal vinnou a odsúdil na osem mesiacov väzenia. „Podvody, ako tento, predstavujú pre širokú verejnosť značné riziko,“ vyjadril sa vrchný inšpektor Steven Maloney. „Vyzývam teda všetkých členov verejnosti, ktorí majú o takýchto trestných činoch informácie, aby ich oznámili polícii alebo anonymne.“

Žena absolvovala za iných ľudí 150 testov v autoškole
Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.