Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Dnešnej mladej generácii už zrejme videokazety nebudú hovoriť nič. Dnes už máme streamovanie a iné modernejšie možnosti pozerania filmov či seriálov. Pred pár rokmi ale ešte existovali videopožičovne, kde sme si za malý poplatok mohli požičať svoj obľúbený film.

21 rokov stratená kazeta

Ako píše portál Unilad, urobila to aj Caron McBride, ktorá pochádza z Oklahomy, ale už dlho žije v Texase. Tá si podľa videopožičovne Movie Place v roku 1999 požičala videokazetu so známym komediálnym seriálom Sabrina, mladá čarodejnica. Problém ale je, že ju nevrátila. Človek by si pomyslel, že po 21 rokoch už bude celá záležitosť zabudnutá. Ale toto nie je ten prípad.

moviestillsdb.com/ABC/The WB

Keďže Caron kazetu nevrátila, do veci sa musela vložiť polícia. Podľa videopožičovne, ktorá kazetu vlastnila, sa Caron dopustila sprenevery. Samotná žena sa o tom ale nedozvedela celých 21 rokov. Prišla na to úplnou náhodou, keďže sa vydala a chcela si zmeniť priezvisko na vodičskom preukaze.

Na texaskom úrade jej ale povedali, že má zavolať na úrad do Oklahomy. A tam sa dozvedela pravdu: Je hľadaná v súvislosti s nevrátenou videokazetou! Ako Caron povedala, takmer dostala infarkt, keď sa jej ozvali z kancelárie okresného prokurátora. „Musela som tú ženu požiadať, aby mi to zopakovala, pretože som si myslela, že zle rozumiem,“ povedala Caron. „Musí žartovať, no nie? Nežartovala.“

Caron dokonca povedala, že kazetu so Sabrinou si nepožičala ona, ale jej vtedajší priateľ, ktorý ju zrejme zabudol vrátiť. „Ten seriál som nikdy v živote nevidela, nie je to moja šálka kávy,“ povedala. „A napriek tomu som hľadaná ako kriminálnik kvôli VHS kazete!“ Vrátiť kazetu už ale nemôže, keďže ju jednak nemá, ale aj kvôli tomu, že videopožičovňa je už 10 rokov zrušená. Mala ale šťastie, keďže kancelária prokurátora po preskúmaní prípadu celú záležitosť zmietla zo stola.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť