Žena bola označená ako potenciálna teroristka. Poslala totiž peniaze koňovi menom Isis

Nešťastne zvolené meno malo za následok vyšetrovanie zo strany Interpolu.

Zdroj: Shutterstock

Stačí pomerne málo a nevinná finančná transakcia sa môže okamžite dostať do hľadáčika bezpečnostných zložiek. Ako píše aj portál LADbible, Susan Govindasamy z anglického mesta Bolton ostala v poriadnom šoku, keď ju začal vyšetrovať Interpol. To všetko preto, lebo zaplatila 500 libier (asi 575 eur) za tréning pre svojho koňa. V čom bol ale problém? Jej kôň sa volá Isis a Susan transakciu označila ako „finančné prostriedky pre Isis.“

Shutterstock

Iste už vieš, prečo sa o túto transakciu začal zaujímať Interpol. Isis je totiž aj skratka teroristickej džihádistickej organizácie Islamský štát (znamená Islamský štát v Iraku a Sýrii). Susan zistila, že tu niečo nehrá až po pár dňoch, keď jej zadaná platba neodišla. Keď kontaktovala PayPal, zistila, že jej platbu dočasne zmrazili, keďže mali podozrenie, že Susan posiela peniaze teroristom. Celá vec sa, našťastie, vysvetlila a Susan si z nej vzala ponaučenie.

Povedala, že v tej rýchlosti si ani neuvedomila, že by slová „finančné prostriedky pre Isis“ mohol niekto pochopiť nesprávne. Dodala, že keď ju kontaktoval Interpol, ostala ako obarená a nebola schopná slova. „Označili ma ako potenciálnu teroristku. Spomínam si, že som si myslela ‚čo to má znamenať, čo sa stane teraz‘?“ priblížila neskôr svoje pocity. Napokon musela PayPalu a Interpolu poslať dokumenty o svojom koňovi. Platba bola následne vybavená.

Posted by Susan Margaret Govindasamy on Wednesday, September 23, 2020

Susan je veľkou fanúšičkou starovekého Egypta a svojim koňom dávala často mená na základe egyptských bohov či panovníkov. V minulosti vlastnila koňa Pharoaha či Nefertiti. Isis je známa bohyňa plodnosti a zdravia. Prišlo jej to ako vhodné meno pre svojho ďalšieho koňa.

Keď sa k moci dostal Islamský štát, skratka Isis sa stala známou v úplne odlišnom význame. Ľudia Susan varovali, aby koníkovi meno radšej zmenila, ale ona to odmietla. Napokon ju to ale dostalo do menších problémov. Ešte šťastie, že sa napokon všetko vysvetlilo.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Agresívny násilník a psychopat. Tuti Daniš patril v 90. rokoch k zakladateľom slovenskej mafie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME