Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

V domácnosti by rozhodne mali priložiť ruku k dielu (teda k domácim prácam) všetci, čo žijú pod jednou strechou. Žiaľ, stále býva viac než časté, že upratovanie, varenie, pranie a podobné záležitosti ostávajú na pleciach oddaných matiek a manželiek.

Ako píše portál Unilad, podobne na tom bola aj žena s prezývkou Miss Potkin. Tej už liezlo na nervy, že musí všetko v domácnosti robiť sama, a tak proste vyhlásila štrajk. Prestala umývať riad, prať či vynášať smeti. A dúfala, že zvyšok domácnosti si to všimne a zariadi sa podľa toho.

Experiment priniesol nečakané výsledky

Ako to dopadlo? No, spočiatku to vyzeralo pomerne neslávne. „Pred dvoma dňami som sa rozhodla prestať umývať riad. Všetkým pripravujem večeru, no som unavená po nich ešte aj všetko upratovať,“ napísala Potkin na Twitteri a dodala: „Odvtedy sa tam nakopilo toľkoto riadu. V nejakom bode sa im ale minú všetky lyžičky a taniere.“

Zároveň uviedla, že ona rozhodne nebude prvá, kto ustúpi a všetko poupratuje. Namiesto toho sa rozhodla, že vo svojom experimente bude pokračovať ďalej. Lyžičky a taniere došli už na ďalší deň, ale ostatným členom domácnosti ani v tejto situácii nenapadlo hodiť špinavý riad do umývačky. Treba dodať, že niekto aspoň vyniesol odpadky, ale do umývania riadu sa ostatným stále nechcelo. Keď sa minuli lyžičky, jej partner začal proste používať lyžicu určenú pre ich malé dieťa. 

V dome sa navyše začali hromadiť aj kopy nevypraného šatstva. „Vyzerá to skutočne post-apokalypticky,“ uviedla Potkin na Twitteri. „Kopy sú úplne všade. Na sporáku je panvica s jediným párkom. Už je tam dva dni,“ dodala.

Zdalo by sa, že to takto bude pokračovať ďalej, ale… potom sa veci začali meniť. Keďže ostatní členovia domácnosti nechceli jesť z tanierov a misiek, v ktorých bolo zaschnuté jedlo či cereálie, rozhodli sa zasiahnuť. „Deje sa to!“ oznámila napokon Potkin víťazoslávne. „Niekto konečne začal nakladať riad do umývačky!“ Tak snáď jej novo nastavené pravidlá v domácnosti vydržia.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť