Štvrtok 28.10.2021
sk
Dobromila
cz
Den vzniku samostatného československého státu

Austrálčanka Natasha Darcy si zrejme nerobila príliš veľké starosti, či jej zločin niekto odhalí. Alebo bola nesmierne naivná. Do internetového vyhľadávača Google totiž napísala veľavravnú otázku: „Ako spáchať vraždu?“ No a teraz ju za vraždu naozaj odsúdili, ako informuje portál LADbible.

Darcy súd uznal vinnou z vraždy jej partnera Mathewa Dunbara, ku ktorej došlo ešte v roku 2017. Motívom mal byť veľký Dunbarov majetok, hlavne 3,5 miliónová farma, ktorá by po jeho smrti pripadla práve Darcy. Natasha polícii spočiatku tvrdila, že svojho partnera našla v posteli s plastovým vreckom na hlave a polícii sa snažila nahovoriť, že Dunbar proste spáchal samovraždu. Muži zákona boli ale skeptickí.

Na internete hľadala rôzne spôsoby vraždy

Darcy ich však presviedčala, že v poslednej dobe jej partnera trápili finančné ťažkosti a dokonca naznačila, že „mal problém so svojou neistou sexuálnou orientáciou“. Tvrdila tiež, že v minulosti bojoval s depresiami a objavovali sa uňho samovražedné sklony.

Pri pitve sa prišlo na to, že Dunbarove telo obsahovalo niekoľko liekov, ktoré ho mali adekvátne „oblbnúť“. Vyšetrovatelia mali za to, že Darcy Dunbara nadrogovala a následne ho pomocou plastového vrecka udusila. Polícii navyše nedalo veľa práce a zistili, že Natasha si niekoľko týždňov pred Dunbarovou smrťou na internete prezerala rôzne metódy vraždy.

Shutterstock

Na internete hľadala informácie o rôznych jedoch a chcela vedieť, aké množstvo človeka spoľahlivo zabije. Darcy si chcela verziu o samovražde poistiť a svojej kamarátke ponúkla 20-tisíc dolárov za to, že potvrdí, že Dunbar trpel silnými depresiami a mal sklony k samovražde. Natasha Darcy svoju vinu až do konca popierala, ale dôkazov proti nej bolo viac než dosť. Rozsudok: „Vinná!“ teda nikoho neprekvapil.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť