Žena, ktorá bola v roku 2017 vyhlásená za mŕtvu, bojuje o to, aby sa opäť ocitla medzi živými

Právnický očistec v praxi.

Zdroj: Shutterstock

Ak by niekto pochyboval o tom, že katastrofálne právnické prešľapy sa dejú aj v tých najvyspelejších štátoch, prípad z Francúzska ho privedie do reality. Jeanne Pouchainová (58) bojuje na súdoch za to, aby bola vyhlásená za živú, uvádza portál AP News.

Bežný človek takýto problém nemusí riešiť. Oficiálne živými sa stávame hneď po narodení, keď nám vystavia rodný list a ďalšiu dokumentáciu. Pani Jeanne mala tú smolu, že sa zaplietla do komplikovaného súdneho sporu, ktorý v roku 2017 nakoniec viedol k tomu, že bola vyhlásená za mŕtvu.

Shutterstock

Jej podpis nemá žiadnu cenu

Kvôli svojmu súčasnému statusu Francúzka nemôže využívať mnohé dôležité služby a vo veľa veciach je odkázaná na svojho manžela a syna. Prakticky sa ocitla v podobnej pozícii ako malé dieťa, ktorého podpis nemá žiadnu cenu a zodpovedá zaň rodič – zákonný zástupca.

Jeanne je veľmi nešťastná a dokonca sa bojí vychádzať z domu, aby sa nedostala do nejakých nových problémov. Celé dni strávi posedávaním na verande a písaním. Nedávno jej úrady skonfiškovali auto na uhradenie dlhu. Dlh existuje aj po „smrti“, ale „mŕtva“ pani nemá žiadnu možnosť zakročiť.

shutterstock

Ako sa vlastne Jeanne stala „mŕtvou“?

Začalo sa to sťažnosťou bývalého zamestnanca jej upratovacej firmy, ktorý žiadal kompenzáciu za padáka pred dvadsiatimi rokmi. Súdy si prípad podávali, každý k nemu pribalil niekoľko chýb a všetko zaklincoval Odvolací súd v Lyone, ktorý Jeanne vyhlásil za mŕtvu.

Ona aj jej rodina sa snažili odvolať, z nejakého dôvodu ale ani neboli predvolaní na súd. Súčasný právny zástupca hovorí, že s takýmto prípadom sa ešte nestretol a mal problém tomu všetkému vôbec uveriť. Spolu s Jeanne a jej rodinou svoj boj nevzdávajú a urobia všetko pre to, aby pani vrátili naspäť medzi živých.

Zdroj: apnews.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
10
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
23-ročný podvodník sa vydával za 13-ročného nezvestného chlapca. Dokázal oklamať aj jeho rodinu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME