Žena, ktorá sa na chvíľu postavila zo svojho vozíčka, si vypočula veľmi nepríjemnú poznámku

Prečo sa správať tolerantne, keď môžeš byť debil?

Zdroj: pxhere.com

Kristen Waldbieser je autorka kníh pre deti. Rodená Floriďanka je, ako uvádza Metro.co.uk, zamilovaná do všetkého rozprávkového a fantazijného, a preto ju to, celkom pochopiteľne, často ťahá do Disneyworldu. Z poslednej návštevy si však odniesla nepekný zážitok.

Kristen kvôli svojmu zdravotnému stavu požíva vozík. Nie je na ňom ale úplne závislá, a na kratší čas sa dokáže postaviť aj pohybovať sa bez neho. V okamihu, keď sa Kristen postavila, aby si v Disneyworlde spravila fotku so svojou knižkou, začula, ako niekto nazval jej vozíček „podvodom“.

View this post on Instagram

When I read the Princess Audrey books to kids, they always ask me why I decided to write about Princess Audrey, and why she uses a wheelchair. Well, due to my POTS diagnosis, I sometimes require the use of a wheelchair. And for a long time, I didn’t talk about it. I didn’t take photos using my wheelchair. But Princess Audrey has given me my voice to talk about it. To bring invisible illness to light. And Audrey reminds me that “nothing can stop you from shining brighter than any star”. 💖✨ • • • #pots #potsawareness #dysautonomia #dysautonomiaawareness #potsie #invisibvleillness #chronicillness #spoonie #strongerthanpots #shinealightondysautonomia #potsiestrong #thespooniesisterhood #author #authorsofinstagram #writer #writersofinstagram #childrensbook #childrensbookauthor #booklover #bookstagram #fairytale #disability #disabilityawareness #disabilityadvocate #starwars #galaxysedge #batuu

A post shared by Kristen Waldbieser (@kristenwaldbieserbooks) on

Neboli to pekné slová a Kristen sa naozaj dotkli. Spisovateľka trpí ochorením zvaným syndróm posturálnej tachykardie (POTS). Ten sa u pacientov okrem iného prejavuje nadmernou únavou a zrýchlenou tepovou frekvenciou v stojatej polohe. Žeby sa takémuto človeku ten vozík naozaj hodil?

V spoločnosti vo všeobecnosti prevláda mylné presvedčenie, že vozík používajú len ľudia, absolútne neschopní státia a chodenia. Ak sa náhodou stanú svedkami toho, ako sa vozičkár postaví, tak to považujú za zjavenie alebo podvod (ako v tomto prípade).

View this post on Instagram

So, quick story time. Yesterday I was at Disney, and I was using my wheelchair, which I need to go long distances (like a theme park). Anyway, I stood up to take a photo, and someone said (jokingly), “Oh, the wheelchair is a hoax!” They quickly followed that they were kidding. However, the words stung with me. No, I don’t need my wheelchair every day. But my wheelchair helps me get places that I otherwise probably couldn’t go. But just because I don’t need it every day, doesn’t mean it’s not real and it’s not needed. It is not a hoax. And even jokingly, it’s not ok to say that to someone. Not all disabilities or chronic illness looks the same. And it’s time to break that stigma that those with chronic illnesses are faking it, which unfortunately, is heard by so many far too often. Long story short, you never know someone else’s story, so please be kind with your words. 💖 • • • • • • #pots #potsawareness #dysautonomia #dysautonomiaawareness #potsie #potsiestrong #invisibvleillness #chronicillness #spoonie #strongerthanpots #compressionsocks #shinealightondysautonomia #makenoiseforturquoise #potsiestrong #thespooniesisterhood #author #authorsofinstagram #writer #writersofinstagram #childrensbook #childrensbookauthor #book #booklover #bookstagram #fairytale #disability #disabilityawareness #disabilityadvocate #mightytogether @themightysite @thespooniesisterhood @dysautonomiaintl

A post shared by Kristen Waldbieser (@kristenwaldbieserbooks) on

Skutočnosť je taká, že vozík pomáha pri rôznych zdravotných komplikáciách, o ktorých existencii možno ani netušíme. Čím hlúpejší je jednotlivec, tým väčší problém mu robí uvedomiť si celkom jednoduchú vec: že existujú aj veci, o ktorých nevedia.

Ľudia s nie celkom bežnými ochoreniami sa kvôli tomu až príliš často stretávajú s predsudkami a nepríjemnými zážitkami. Svoje o tom určite vedia matky detí s autistickými poruchami alebo tourettovym syndrómom. Nech sa snažia, ako snažia, pre väčšinu ľudí v okolí to budú furt len nevychovaní fagani, ktorí sa nevedia správať…

Zdroj: metro.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Toto je 10 najlepších filmových adaptácií diel Stephena Kinga. Tromfne ich To: Kapitola 2?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME