Nedeľa 14.8.2022
sk
Mojmír
cz
Alan

Žena, ktorá sa sprchuje raz za 10 dní, vyzýva druhých, aby to robili rovnako

Ktovie, aký názor majú na vec jej kolegovia.


Nakoľko osobná je osobná hygiena? Na jednej strane to človeka zvádza povedať, že je to každého súkromná vec, do ktorej mu druhí nemajú čo hovoriť. Pri ceste preplneným autobusom tento názor rýchlo stráca na popularite…

Aydan Jane, vystupujúca na TikToku, sa stala tvárou ľudí, ktorí svoje sprchovanie obmedzujú na minimum. Hovorí, že sa sprchuje raz za desať dní a pokojne by zvládla vydržať bez sprchy aj dva celé týždne. Pozornosť jej venoval web Unilad.

Zaujímavá teória

Aydan svoj zvyk zdôvodňuje predovšetkým snahou šetriť vodu, čo je vskutku šľachetný cieľ. Zrejme sa to dá robiť aj šikovnejšími spôsobmi. Mladá žena tvrdí, že je „živým dôkazom toho, že sa nemusíš často umývať na to, aby si sa cítila a vyzerala dobre“.

@aydan_jane

Replying to @lanareyownsme

♬ original sound – aydan

Aydan je presvedčená, že vynechanie sprchy ju nijako neobmedzuje, nemá zdravotné problémy a ani nezapácha (to je jej vlastné subjektívne zhodnotenie, reakcie jej okolia nie sú známe). Hovorí, že každý má individuálnu potrebu, ale väčšina ľudí sa podľa nej sprchuje príliš často.

Kontroverzia

Radikálne vyjadrenia, samozrejme, polarizujú komunitu na TikToku. Mnohým ľuďom sa predstavy Aydan celkom prirodzene hnusia, no nájdu sa aj takí, ktorí s ňou súhlasia. Pod jej videami sa objavilo niekoľko vzrušených komentárov od rovnako uvažujúcich osôb, nadšených z toho, že ich myšlienky konečne získali široké publikum.

S Aydan bude na plnej čiare súhlasiť asi len málokto, jej príspevky ale aspoň otvorili zaujímavú tému na diskusiu. Je pravda, že niektorí ľudia skutočne trávia v sprche príliš veľa času a nehorázne plytvajú vodou. Čo s tým?

Lepšie riešenie

Niekto sa sprchuje 30 minút, niekto sa dokáže plnohodnotne osprchovať už za 5 minút. „Menej sa sprchovať“ nemusí teda znamenať, že si dám 9-dňovú prestávku. Oveľa účinnejšie ako úplne vynechávať sprchu je sprchovať sa rýchlejšie a efektívnejšie.

Nie je to vôbec nič náročné a vďačná za to bude nielen príroda, ale aj tvoja peňaženka a prípadní spolubývajúci.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť