Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Kabelky. Pri tomto slove muži zalamujú ruky a už sa nadychujú kvôli vysloveniu otázky „Načo ti je ďalšia?!“, no väčšine ženám sa rozžiaria oči. Ale keď nám chcú do kabelky strčiť kľúče od auta, peňaženku, nejaké dokumenty alebo čokoľvek iné, na čo práve nemajú priestor vo svojich vreckách a nechce sa im to nosiť v ruke, tak už im je dobrá. Každopádne, v kabelke nejednej ženy sa často nájde polovica jej života a sveta, takže nečudo, že táto Číňanka si ju chránila zubami nechtami. 

Žena sa nachádzala v južnej Číne na vlakovej stanici, kde mala prejsť cez bezpečnostnú kontrolu. S odovzdaním kufrov nemala problém, no keď prišlo na odovzdanie jej kabelky, rozhodla sa, že až natoľko pracovníkom bezpečnostnej kontroly nedôveruje. Svoju kabelku jednoducho odmietla pustiť, no keďže röntgenovou kontrolou prejsť musela, išla jednoducho s ňou. 

hongkongfp (https://www.hongkongfp.com/2018/02/14/video-chinese-woman-follows-handbag-airport-x-ray-scanner/)

Zábery zoskenovanej ženy, ktoré mohli vidieť ako iní cestujúci, tak aj zamestnanci stanice sa stali v Číne internetovým hitom a správy o húževnatosti tejto ženy sa už dostali aj k nám. Prečo sa tak bála o svoju kabelku? Podľa informácií z Yangcheng Evening News sa jednoducho obávala toho, že by jej počas kontroly mohli z nej zmiznúť peniaze. Podľa ľudí komentujúcich na internete bolo však toto je správanie divné a nerozumejú, že jej strach o peniaze v kabelke bol prednejší ako zdravie. V kontrolnom zariadení totiž celé svoje telo vystavila röntgenovým lúčom, ktoré nie sú zrovna zdraviu prospešné. A tak čo my vieme? Možno tam mala takú čiastku, pre ktorú by sme aj my skákali do röntgenu…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/vinyl-3oGRFAkRv4K4wZ7u3S)

Tieto skenery sú v Číne bežné na všetkých podobných dopravných staniciach, dokonca aj na niektorých zastávkach metra či autobusov. Aktuálna situácia v tejto preľudnenej krajine je asi zaujímavá, pretože milióny ľudí cestujú domov oslavovať lunárny Nový Rok, ktorý sa začína v piatok 16. februára. Rok 2018 bude podľa čínskeho kalendára rokom psa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/happy-new-year-2018-congratulations-xUOwGduoMXHj3tevlK)

Zdroj: hongkongfp
Titulná fotka: pexels 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť