Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík

Žena na TikToku prezradila, že jej v práci zvýšili plat o 20-tisíc. Dostala výpoveď

Zamestnávateľovi sa jej videá vôbec nepáčili.


Zamestnankyni zvýšili plat a ona sa o tom podelila na sociálnej sieti TikTok. Na prvý pohľad úplne banálna situácia, nie? Avšak problémy na seba nenechali dlho čakať. Ako píše portál LADbible, Lexi Larson z Denveru z amerického Colorada v krátkom videu prezradila, ako sa jej podarilo vyjednať zvýšenie ročného platu zo 70-tisíc dolárov (viac ako 69-tisíc eur) na 90-tisíc (viac ako 88-tisíc eur) v istej nemenovanej technologickej firme.

Hoci neurobila nič protiprávne, spoločnosti sa videá ani trochu nepáčili a jej šéfovia si Lexi zavolali na koberček. „Pred niekoľkými týždňami som zdieľala, ako som získala prácu v technologickom odvetví,“ prezradila neskôr. „Už tam nepracujem, pretože ma vyhodili.“

Výpoveď kvôli videám

Napokon sa rozhodla dané videá zmazať, aby si zamestnávateľa nepohnevala, ale príliš to nepomohlo. Podľa jej šéfa vystavila spoločnosť „bezpečnostnému riziku“, keďže vo videách mohla prezradiť nejaké dôverné informácie. Treba dodať, že svojím správaním neporušila žiadne pravidlá a ani zákon.

Ten dokonca špecificky ochraňuje zamestnancov, ktorí tak môžu o svojom plate hovoriť úplne otvorene. Šéf jej však povedal, že videá sú rizikom, ktoré spoločnosť „nie je ochotná podstúpiť“.

Žena dostala výpoveď, lebo na TikToku priznala zvýšenie platu
Shutterstock

Mladou ženou výpoveď poriadne otriasla. Prezradila, že dostala silný panický záchvat a niekoľko dní preplakala. Napokon sa ale rozhodla obrátiť na svojho bývalého šéfa, ktorý ju veľmi rád vzal späť.

S videami na TikToku nemal žiadny problém. Lexi sa na internete dostalo veľkej podpory a mnohí len nechápavo krútili hlavou nad tým, že ju spoločnosť vyhodila.

Niektorí nadhodili, že môže ísť dokonca o porušenie zákona. Ďalší sa zamýšľali, prečo je pre niektoré firmy problémom zverejňovať informácie o platoch.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť