Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Žena odletela do Turecka a dala si urobiť zuby. Zubári varujú, že takto sa to nerobí

Za podobným účelom cestuje do Turecka čoraz viac ľudí.


Zuby. Väčšina z nás nejaké má a väčšina z nás vôbec nie je spokojná s tým, ako vyzerajú. Štatistiky hovoria, že až tretina Američanov smúti pri pohľade na vlastný úsmev, tento problém sa však vôbec netýka len ľudí za veľkou mlákou. Zuby sú dominantou tváre a každý z nás chce, aby pôsobili reprezentatívne.

To, že sú zdravé, nestačí. Musia byť aj žiarivo biele, rovnako veľké a hlavne nie krivé. Vďaka čoraz väčšiemu dopytu po hollywoodskom úsmeve sa nám tu v posledných rokoch rozmohol akýsi nešvár, teda zubný turizmus. Ľudia žijúci v krajinách, kde starostlivosť o zuby stojí obličku a ešte čosi, cestujú tisíce kilometrov do destinácií, kde ich estetická stomatológia finančne nezruinuje.

Zuby skosené na maličké pahýle

Jednou z destinácií, ktorú za týmto účelom navštevujú tisíce turistov, je Turecko. Tam sa vydala mladá žena menom Jade, na TikToku ako @jadepritchard4, a na svojom profile zdokumentovala, čo taká procedúra vlastne obnáša. Hoci ona sama je s výsledkom spokojná, ľudia v komentároch ju varovali, že v budúcnosti ju radosť prejde.

Jade mala záujem o keramické fazety. „Predtým, ako niekto poletí do Turecka za novými zubami, tu je drobný pohľad do zákulisia,“ píše vo videu, ktoré sa okamžite stalo virálom. Ukazuje v ňom svoje „skosené“ zuby, na ktoré fazety ešte len prídu, a aj výsledok, s ktorým zatiaľ nedokáže poriadne rozprávať. Celá vec ju stála zhruba 3 600 eur.

Debata v komentároch bola pomerne horlivá. „Zničila si si zdravé zuby kvôli fazetám, ktoré ani nie sú trvalé. Za desať rokov budeš potrebovať nové a čo urobíš, ak na ne v tom čase nebudeš mať peniaze?“ napísal jeden z komentujúcich. „Nočná mora každého zubára,“ vyjadrila sa pod jej videom stomatologička Dr. Yewande, ktorá tiež tvorí obsah na TikToku.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.