Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako privodiť svojmu šéfovi drobný srdcový infarkt, a po oblepení pracovného stola bublinkovou fóliou našla copywriterka Beth Ashley hádam ten najefektívnejší. Ako informuje portál Unilad, nedávno svojmu manažérovi poslala dokument pod názvom „výpovedné papiere“ so žiadosťou, nech ich pre ňu láskavo vytlačí a bez akéhokoľvek kontextu to naozaj nevyznelo najlepšie.

Celá situácia by bola podstatne komickejšia, keby sa Beth pokúšala takýmto mám u r*ti spôsobom povedať zbohom svojej aktuálnej práci a bez šance protestovať postavila svojho šéfa rovno pred hotové. To sa však v skutočnosti nestalo, preto musíme pracovať s tým, čo máme.

Výpovedné papiere, ktoré potrebovala 22-ročná copywriterka vytlačiť, boli pre jej priateľa. Ten posledný mesiac pracoval od nevidím po nevidím, čo bol pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo chcel zo svojej pozície odstúpiť, a tak nemal čas zaobstarať si vlastné. Vtedy prišla na scénu Beth ako nápomocná frajerka, ktorá dokumenty nielenže napísala, ešte ich aj chcela vytlačiť. Ako presne, to už je asi jasné.

Našťastie má Beth so svojím manažérom Andrewom kamarátske vzťahy. Ten sa teda rýchlo dovtípil, že výpovedné papiere asi nebudú pre jeho zamestnankyňu a celú kauzu obrátil na srandu. „Čo sú toto za zvrátené ťahy?!“ odpísal Beth na jej žiadosť a obaja sa na tom výdatne pobavili. Práve preto sa rozhodla posunúť svoje drobné faux pas ďalej, a prostredníctvom svojho Twitteru sa oň podelila so zvyškom sveta.

„Napísala som frajerovi výpovedné papiere, poslala ich svojmu manažérovi, nech ich vytlačí a zabudla som akosi poskytnúť kontext,“ napísala do príspevku a priložila aj screenshot ich konverzácie. Vtedy ešte pravdepodobne nečakala, že sa z nej stane nový internetový virálik. No ako to už na sociálnych sieťach býva, na svojich 15 minút slávy nemusela dlho čakať a teraz má už príspevok viac ako 15-tisíc lajkov.

A ako strávil šéf, že sa jeho meno vyníma vo virtuálnej sfére v takýchto súvislostiach? „Dúfala som, že to manažér nezistí. No čo čert nechcel, povedal mu to jeho mladší brat,“ hovorí Beth pre portál Unilad. „Preventívne som sa ho opýtala, či chce, aby som si nastavila profil ako súkromný a aby sa príspevok ďalej nešíril. Jemu to však nevadilo.“ 

„Len mu prišlo vtipné, že to ostatným vôbec prišlo vtipné. My sme sa na tom spolu smiali tak päť minút, potom to vyprchalo a išli sme ďalej. No internet to baví už vyše týždňa,“ dodáva copywriterka. Hlavné teda je, že všetko dobre dopadlo a šéf to zobral športovo. Lebo poznáme šéfov… niektorí by to vedeli nafúknúť do vskutku grandióznych rozmerov. 

Zdroj: unilad.co.uk 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť