Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Pani z Veľkej Británie diagnostikovali periférne artériové ochorenie, čo má za dôsledok, že jej musia amputovať spodnú časť nohy. Po tom, ako sa táto žena dozvedela, ako skončí jej noha po amputovaní, rozhodla sa, že ju chce ešte využiť. 

Nezvyčajný módny doplnok

55-ročná Joan z Manchesteru našla naozaj svojský spôsob, ako sa vyrovnať s amputáciou nohy. Premyslela si to a rozhodla sa, že si z kože, ktorá sa nachádza na jej nohe, dá vyrobiť kabelku. Spojila sa preto s webovou stránkou sewport.com, ktorá pomáha ľuďom nájsť špecifické služby podľa ich predstáv.

sewport (https://sewport.com/special-leather-bag)

Na webe presne popísala svoj nápad a aj to, čo ju k tomu viedlo. Nechýbal detailný náčrt toho, ako si svoju novú kabelku predstavuje. Opisuje, že by jej mali čoskoro amputovať spodnú časť nohy, kvôli chorobe. Jean čítala o tom, ako končia ľudské pozostatky na rôznych skládkach, a preto sa rozhodla, že nechce, aby jej noha hnila niekde na smetisku. 

S kamarátkou sa raz rozprávala o tom, že kabelky sú zväčša vyrábané z kože zvierat, keď dostala nápad – čo ak by si dala urobiť kabelku z jej vlastnej kože? Zisťovala preto, či je možné, že by si nohu po operácii nechala a zatiaľ dostala pozitívne odozvy. V prípade, že by si mohla nohu nechať, jej cieľom je nájsť profesionála, ktorý by kus kože z jej lýtka využil na časť jej novej kabelky. 

sewport (https://sewport.com/special-leather-bag)

Pre človeka, ktorý sa podujme jej kožu spracovať na kabelku, má prichystaných 3 000 libier (v prepočte približne 3 450 eur). Kožu z nohy nechce využiť na kabelku úplne celú, iba kúsok, ktorý bude umiestnený v strede, ako je naznačené v náčrte.

Zvyšok kabelky bude z iného materiálu. Joan v popise dodáva: „Viem, že to môže niekomu pripadať nechutné a podivné, ale nedokážem z hlavy pustiť myšlienku, že moja noha bude niekde hniť. Je to moja súčasť a chcem si ju ponechať aspoň v nejakej forme.‘‘

Zdroj: 9gag
Titulná fotkaFancycrave, Unsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť