Žena pomocou Twitteru vypátrala strateného brata, ktorého nikdy nevidela

Zistila, že žil len polhodinku cesty od nej.

Zdroj: freestocks.org / Unsplash

Svet je malý a od vzniku sociálnych sietí sa zmenšil ešte stonásobne. Stačia dva kliky a človek nájde od životnej lásky, cez zábavky na jednu noc až po týpka, ktorý ti príde opraviť umývadlo, všetko. Pri troche šťastia a silnej podpore online komunity môže do tejto kategórie „všetko“ spadať dokonca aj stratený člen rodiny.

Dnes ráno portál Metro informoval o 27-ročnej žene z Južnej Afriky, ktorá sa presne o to pokúšala. Sanelisiwe Sani Xaba, africká poetka, sa prostredníctvom svojho účtu na Twitteri snažila dopátrať k bratovi, ktorého nikdy predtým nevidela.

Súrodencov rozdelil otec. Brata odniesol preč ešte predtým, ako sa sestra narodila a tej sa nikdy nepodarilo nadviazať spojenie. Až doteraz. „Prosím retweetujte a pomôžte mi nájsť môjho brata. Potrebujem ho,“ napísala do príspevku spoločne s údajmi, ktoré mali pátracej akcii pomôcť.

Na prvý pohľad sa to zdalo byť nemožné. Hoci je internet mocným miestom a informácie sa ním šíria rýchlosťou svetla, užívateľov je mnoho, a ešte viac je ľudí, ktorí túto sféru nevyužívajú vôbec. Aká teda bola šanca, že sa to podarí? Že sa muž menom Musawenkosi k príspevku dostane, ozve sa a kauzu zavŕši happyend?

Sanelisiwe však hviezdy priali. Jej prosba o pomoc si vyslúžila viac ako štyri tisícky retweetov, a asi nie je od veci tvrdiť, že práve im vďačí za to, ako to celé dopadlo. Do niekoľkých hodín sa jej podarilo dostať na brata kontakt. „Ozval sa niekto, kto ho poznal. Kto s ním vyrastal. Nečakala som, že to bude také rýchle,“ povedala Sanelisiwe pre Metro.

freestocks.org / Unsplash (https://unsplash.com/photos/HAIPJ8PyeL8)

A v ten istý deň sa so svojím bratom, ktorý má teraz už 34 rokov a býva len polhodinu cesty od nej, stretla. Žena, ktorá sa presťahovala do Johannesburgu len preto, aby našla svojho brata, teda vo výsledku bola úspešná. Brat sa k záležitosti vyjadrovať nechce a všetci to plne rešpektujú – už beztak má predsa čo spracovávať.

Zdroj: metro.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Freddy Krueger či Leatherface. Ako vyzerajú herci, ktorí stvárnili kultové hororové monštrá?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME