Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Žena pristihla lekárku, ako si návod na liečbu jej cysty vyhľadáva na internete

Iní lekári v komentárovej sekcii sa jej však zastali.


Internetom kolujú tisíce rôznych návodov. Od výmeny sviečok v aute, cez modelovanie hrnčekov z keramiky až po recept na španielskeho vtáčika – nech už potrebuješ pomôcť s hocičím, riešenie tam určite niekde bude. Nie je hanba priznať si, že nevieš všetko, a jeden z nich použiť… ale len ak nie si lekár. A pacient ti nestojí rovno za chrbtom.

Hoci ľudstvo v oblasti medicíny neustále napreduje, ľudské telo je komplexný mechanizmus a v mnohých smeroch pre nás stále ostáva záhadou. Ale to pacient počuť nechce. Keď sa so svojím problémom konečne došuchce do ambulancie, to posledné, čo potrebuje, je zistiť, že ani študovaný odborník s rokmi praxe si s ním nevie dať rady. Ale čo čert nechcel, presne to sa stalo v prípade tejto mladej slečny.

Lekárka si odskočila pozrieť návod na YouTube

Väčšina z nás tajne dúfa, že od lekára odíde s odporučením kúpiť si paralen a to bude tak všetko. V prípade Isabelle, ktorá na TikToku vystupuje ako @isabellely6, sa to ale nestalo. Ako vyplýva z jej virálneho videa, ktoré doposiaľ nazbieralo viac ako 7 miliónov zhliadnutí, v tele jej našli cystu. Ošetrujúca lekárka sa následne rozhodla jej liečbu vyhľadať na internete. A to mladú ženu veľmi nepotešilo.

Pod videom sa rozprúdila horlivá debata a hoci si možno čakal opak, väčšina komentujúcich sa lekárky zastala. Ľudia z praxe totiž vedia, že to nie je nič nezvyčajné, ba skôr opačne – je to veľmi vítané. „Študujem medicínu a toto sa deje stále. Svetom cirkuluje veľa informácií a občas si ich človek skrátka potrebuje osviežiť,“ napísala jedna žena.

„Som sestrička a ver mi, že radšej chceš takúto doktorku ako doktorku, ktorá si myslí, že požrala všetku múdrosť sveta a nikdy si nič neoverí,“ vyjadril sa zase niekto ďalší. „Vtipné, ako si ľudia myslia, že lekári sú chodiace encyklopédie a všetko, čo sa kedy naučili, si vedia vybaviť za stotinu sekundy.“

Shutterstock

Komentárom prispelo hneď niekoľko lekárov. „Mám za sebou stovky cisárskych rezov a posledný týždeň som prakticky celý zabila sledovaním rôznych spôsobov cisárskych rezov na internete. Človek sa má vždy čo učiť,“ povedala jedna z nich. „Som lekár a toto patrí k mojej profesii – vedieť, čo si vyhľadať a implementovať to do praxe,“ poznamenal iný. Ak sa ti teda niečo podobné v budúcnosti stane, nepanikár. Tak to má byť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť