Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Žena rodiaca králiky a ďalšie falzifikáty a fake news, ktorým ľudia uverili

Vtipné, smutné, prešpekulované imaginárne veci sa okolo nás dejú.

Rovnako ako v internetovom univerze, aj v minulosti ľudia verili nezmyselným, zaručene pravdivým správam. Tu je 12 podvodov, falošných informácií či udalostí, ktoré sa ich autorom vydarili. Iba ak by nie.

Z fejkových profilov mala karpálny tunel

Ashley Madison, zoznamovaciu stránku pre ženatých, ktorí chcú podvádzať svoje manželky, žalovala bývalá zamestnankyňa o 21 miliónov dolárov, pretože si poškodila zápästia, keď musela písať stovky falošných profilov sexi žien. Bola poverená vytvoriť 1 000 neexistujúcich profilov, ktoré mali prilákať mužov na novú brazílsku verziu zoznamky. Mala na to iba tri týždne.

V zahraničí populárna zoznamka Ashley Madison mala roky výstižný a lákavý slogan: Life is short, have an affair. Neskôr ho zamenila za Find your Moment!

hoax, podvody, falošná informácia, klamstvá, ktorým ľudia uverili
Shutterstock

Zajačiky v rúre

Mary Toftová, chudobná slúžka v anglickom 18. storočí, chcela byť bohatá a slávna. Zvolila si cestu presvedčiť svet, že rodí králiky. Myšlienka začala spontánnym potratom, keď ju v lese vystrašil králik. V tom čase ľudia verili, že ak tehotná žena prežije traumatickú udalosť, môže to ovplyvniť vzhľad dieťaťa. Ak by ju napríklad kopol kôň, dieťa by mohlo vyzerať ako žrebec. Takže keď Mary začala rodiť králiky, mnohí to považovali za senzačné a vysoko pravdepodobné.

Žena predviedla svoju lesť tak, že zviera, najčastejšie živého zajačika, držala v skrytom vrecku šiat. Potom si úbožiaka strčila do vagíny a začala sa zvíjať v kŕčoch predstieraného pôrodu. V správnom momente, zvyčajne za prítomnosti svedka, vytlačila – niekedy už mŕtveho – králika. Robila to aj s inými zvieratami alebo ich časťami.

Niekoľko významných lekárov, ako napríklad chirurg šľachtickej rodiny Nathaniel St. André, uveriac jej tvrdeniam pokračovali v skúmaní častí porodených zvierat a vyhlásili ich za pravé.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje