Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

Žena s krátkymi vlasmi? Vonkajšie znaky, podľa ktorých nás zvyknú iní súdiť

Súdiacim pohľadom starých babičiek sa jednoducho nevyhneš.

Je prirodzené, že si všímame ľudí okolo seba a prvý kontakt, ktorý s ľuďmi máme, je práve ich zovňajšok. Mnohokrát ľudí vo svojej mysli odsúdime iba preto, lebo majú nejaký kus oblečenia alebo prvok vo svojom výzore, ktorý je spojený so stereotypom.

Človek, ktorý má dredy, musí byť nevyhnutne hneď hulič, žena s krátkymi vlasmi by mala byť lesbička a pán s červeným nosom alkoholik.

Určite sa už aj tebe stalo, že na teba ľudia kvôli tvojmu výzoru zazerali. Pre teba je prirodzené, že sa chceš odlíšiť od ostatných, no tvoje okolie to zväčša rozruší. Výsledkom toho je nekonečné zazeranie, akoby si mal na hlave použitú plienku. Niekedy sa musíš až zamýšľať, prečo na teba ľudia tak pozerajú. Toto sú veci, pre ktoré z teba ľudia často nevedia spustiť oči.

Krátke vlasy na žene

„Žena by nemala mať krátke vlasy“ a „na žene majú byť iba dlhé vlasy“ a mnoho podobných názorov v spoločnosti ešte stále panuje. Občas sa to nepozdáva ani kaderníkom, ktorí vás nechcú ostrihať. Žena s krátkymi vlasmi sa jednoducho nevyhne pohľadom ľudí. Niektorým sa to tak páči a iní zas nevedia vypustiť z hlavy, že by mala nevyhnutne každá žena vyzerať rovnako.

Shutterstock

Piercingy

Tie už nie sú až také populárne ako kedysi, no stále sa nájdu ľudia s nejakým tým železom na tvári a tele. Nebodaj má niekto rozťahovák v uchu. Vtedy nastáva totálne verejné pohoršenie od veku 50+.

Tetovania

Už je potetovaný skoro každý a vôbec nie je také výnimočné vidieť niekoho s tetovaním, ako to bolo kedysi. Niektorí to však ešte stále považujú za ničenie si vlastného tela a porovnávajú ľudí s tetovaniami s väzňami.

Shutterstock

Výrazné oblečenie

Obliecť si na seba niečo, čo práve nepredávajú obchody s fast fashion v obchodných centrách, je veľká odvaha. Zaručene na teba budú ľudia pozerať. Nosia sa úzke nohavice a ty máš široké? Preboha! Už by sme sa mohli naučiť, že nemusíme vyzerať všetci nevyhnutne rovnako.

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

Výraznejší make-up

Výrazne nalíčené ženy sa pohľadom okoloidúcich zaručene nevyhnú. Človek niekedy nevie rozoznať, či vidí matriošku alebo ženu. Stačí však aj tmavý, bordový rúž, a vaše okolie môže byť veľmi rýchlo pohoršené. My tiež nebývame pohoršení z modrých vlasov tetušiek.

Shutterstock

Farebné oblečenie

Najčastejšie ľudia chodia v tmavých a tlmených farbách. Nie každý má žalúdok na to, aby si na sebe skombinoval ružovú, tyrkysovú a žltú. Nájdu sa však aj optimisti, ktorí to radi vyjadrujú svojím oblečením. Napriek tomu, že majú na sebe farebné veci, netreba na nich pozerať, akoby utiekli z cirkusu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť