Hoci výsledky všetkých vedeckých výskumov zaoberajúcich sa touto problematikou hovoria o opaku, ty veľmi dobre vieš, že tvoj mozog nefunguje 24 hodín denne. Niekedy jednoducho vypne. Bez chochmesu zatiahne roletku ako teta na úrade polhodinu pred skončením stránkových hodín, telo prepne na automat a nechá ťa čeliť nástrahám osudu na vlastnú päsť.
Určite tie chvíle dobre poznáš. Vyhodíš lyžičku do koša a prázdny téglik od jogurtu šupneš do drezu. Alebo sa silou mocou snažíš potlačiť dvere, na ktorých je obrovským písmom, že by ti mohlo oči vyklať, napísané ťahať. Alebo – a čo sa teda nestáva bežne, ale niekedy očividne áno – spláchneš dole krkom svoje milované slúchadlo.
Namiesto liekov do seba kopla slúchadlo
Mladá žena menom Carli, ktorá na TikToku vystupuje ako @iamcarliiib, sa nedávno na sociálnej sieti podelila o tragickú udalosť, ktorá nezabolela len jej tráviaci trakt, ale aj peňaženku. V slabej chvíli totiž prehltla jeden zo svojich AirPodov. „V jednej ruke som mala ibuprofen, v druhej ľavé slúchadlo,“ hovorí vo virálnom videu, ktoré sa medzičasom TikTok rozhodol poslať do teplých krajín.
V rámci šírenia osvety ho však 27-ročná žena z Bostonu nahrala znovu. „Jedno z toho som si hodila do úst a zapila to vodou,“ dodáva, zatiaľ čo roní krokodílie slzy. A niet sa čomu diviť. Slúchadlá značky Apple nie sú práve lacný špás, a keď si uvedomila, akú osudovú chybu práve učinila, už nebolo cesty spať. Podľa vlastných slov sa ho následne snažila vyvracať, tvrdohlavé slúchadlo však odmietalo ísť späť, odkiaľ prišlo.
Ľudia v komentároch mali na vec zmiešané názory
Video, ktoré má momentálne viac ako 3 milióny zhliadnutí, sa stalo okamžitým virálom a nie každý žene tento príbeh zožral aj s navijakom. „Ako je toto vôbec možné? Slúchadlo je podstatne väčšie ako tabletka, to si musela všimnúť,“ podotkla jedna z komentujúcich. „Blbosť,“ vyjadril svoj názor stručne zase ďalší.
Náhoda je blbec, stať sa môže hocičo, a preto sa našlo veľa ľudí, ktorým celá záležitosť neprišla zase taká nereálna. Tí sa Carli pýtali, ako sa situácia vyvíja, v nasledujúcom videu ich teda uviedla do obrazu. Na RTG vyšetrení lekári žiadne slúchadlo nenašli, čo teda znamená, že hoci nie vrchom, nejakým otvorom telo predsa opustilo.
Aj na púti tráviacim traktom ostalo funkčné
Ak by ťa náhodou v tejto fáze zaujímalo, či aj po prehltnutí také slúchadlo stále funguje, nemusí ti to kradnúť spánok. Odpoveď je áno. Carli na to prišla v momente, keď sa snažila kamarátke nahrať hlasovú správu, no tá ju ledva počula… pretože sa zvuk nahrával aj cez slúchadlo v bruchu. „Prekvapilo ma to, keďže druhé slúchadlo bolo odpojené a uložené v kryte, ale toto očividne ostalo pripojené,“ vysvetľuje. Takže nech sa páči, zase si o poznanie bohatší.