Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Dovolenka je nádherná záležitosť a pre mnohých z nás to jediné, čo nás počas roka udržuje v chode. Desať dní absolútneho, totálneho a bezhraničného ničnerobia a škodoradosti, keď si predstavíš, že všetci tvoji kolegovia musia hniť v zaprdenom kancli a vypisovať reporty, zatiaľčo ty robíš… nič. Ale to sme už spomínali.

Okrem množstva nesporných výhod má však takéto leňošenie v mláčke vlastného potu aj jednu nevýhodu. Je to poriadny facka pre tvoju peňaženku. Letenky, hotel, nové plavky, dvesto kubíkov opaľovacieho krému a to nehovoriac o tom, že tam pravdepodobne prežerieš obličku. Lebo vieš, kalórie na dovolenke sa nepočítajú, tak si môžeš trošku vyhodiť z kopýtka.

Big Ang Drinking GIF - Find & Share on GIPHY

Pokiaľ cestuješ mimo Európy (prípadne do Anglicka), tak sa k tejto kope výdavkov pridáva ešte ďalší – nákup množstva adaptérov. Pár rokov dozadu by stačil jeden, no dnes má každý po štyri kusy z každej verejne dostupnej elektroniky a tú nielenže so sebou ťahajú na dovolenku, ešte by ju aj radi nabili. Ideálne všetku naraz.

Všetkým vášnivým cestovateľom, ktorí sa na pravidelnej báze s týmto problémom potýkajú, uľahčí život lifehack tejto slečny z Twitteru. Tá sa nedávno opýtala: „Som jediná, kto si na dovolenku namiesto tucta nabíjacích adaptérov berie jednu predlžovačku?“ A ľudia z toho boli úplne paf.

„Toto je tá najmúdrejšia vec, akú som dnes videl,“ napísal pod status jeden chlapík. Kamoško, počkaj, až zistíš, že veci sa dajú do kufra zrolovať a zaberie to menej miesta, ako keď ich tam len klasicky naukladáš… to už asi nerozdýchaš. „Takže, teraz akože žijeme v roku 2090?“ opýtal sa ďalší a my sme nesmierne nadšení, že sa predstavy ľudstva o budúcnosti z lietajúcich áut a teleportov okresali na vlečenie predlžovačky cez pol zemegule.

Iná slečna zase poukázala na nespornú chybičku krásy celej tejto záležitosti: „Veľa šťastia, keď sa to budeš snažiť napratať do kufra.“ Svojím spôsobom má pravdu. Na druhej strane, jedna predlžovačka asi nezaberie o toľko viac priestoru ako niekoľko kusov menších adaptérov. A mimo toho, keď tam napcháš plutvy, notebook, zepterový hrniec po babke a iné nutnosti, bez ktorých „proste neodletíš“, tak prečo nie toto?

Comedy Central Ok GIF by Broad City - Find & Share on GIPHY

Tak, a zase si o čosi múdrejší. Nakladaj s touto revolučnou informáciou správne 🙂

Zdroj: sashals_ / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje