Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Žena sa nakazila pohlavnou chorobou v aute svojho partnera. Od jeho poisťovne požaduje odškodné 5 miliónov dolárov

Súdy nevšedný prípad už rozhodli.


Keď človek chytí nejakú pohlavne prenosnú chorobu, je to vždy nepríjemné. Preto by mal každý praktikovať intímny život s dôrazom na bezpečnosť. Istá Američanka s iniciálami G. O. chytila pohlavne prenosnú chorobu, keď mala styk so svojím partnerom s iniciálami M. B. v jeho aute.

Rozhodne to ale nemienila nechať len tak. Voči poisťovni muža, s ktorým si to rozdala, totiž podala žalobu, píše portál Unilad. A to nie je všetko, žena žiada aj vysoké odškodné vo výške 5,2 milióna dolárov (takmer 5-miliónov eur).

Žena podala žalobu už vo februári 2021, pričom jej súd dal za pravdu. Poisťovňa sa odvolala, 7. júna ale odvolací súd v Missouri rozsudok potvrdil. Podľa neho sa muž dopustil nedbanlivosti a emocionálnej tiesne. Poisťovňa ale tvrdila, že M. B. svojej partnerke pri troch rôznych príležitostiach povedal, že mu bola diagnostikovaná HPV pozitívna (teda vírusovo prenosná) rakovina hrdla.

Shutterstock

Musí zaplatiť

Súd prvostupňovo rozhodol, že muž o svojej diagnóze vedel, ale napriek tomu mal so ženou nechránený styk. Tým jej spôsobil, alebo prispel k príčine jej HPV infekcie.

Právnici poisťovne GEICO ale čerstvé potvrdenie rozsudku namietli, takže poškodená zatiaľ svoje peniaze nevidela. Je ale vysoko pravdepodobné, že ich napokon GEICO bude musieť zaplatiť.

„Tento prípad prezentuje nové a potenciálne dôležité body o tom, či môže byť poistný dopravca zodpovedný za následky dobrovoľného nechráneného styku dvoch dospelých ľudí v aute poistenca,“ podotkla sudkyňa Angel D. Mitchell.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť