Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Nemusíš byť práve užívateľ drog na to, aby si sa nafetoval. Možno o tom nevieš, ale do poriadneho „rauša“ sa môžeš dostať aj tým, že si privoniaš ku kvetu! Presne to sa totiž stalo speváčke Raffaele Weyman, ktorá sa na TikToku podelila o naozaj bizarný príbeh. Prezradila, že keď si jedného dňa s kamarátom vyšla na prechádzku, do očí im padol krásny kvet, ktorý po ceste našli.

A keď človek vidí podobné krásne kvety, už akosi inštinktívne si k nim chce privoňať. Inak to nebolo ani v prípade Raffaely. Kvet mal navyše nádhernú a omamnú vôňu a Raffaela s kamarátom si nemohli pomôcť a neustále k nemu privoniavali.

@songsbyralph

When the flower turns on you ?☠️ #storytime #summer #flower #oops

♬ Into The Thick Of It! – The Backyardigans

Výsledky sa dostavili rýchlo. Raffaela mala pocity, akoby bola zdrogovaná, dokonca ju pre jej správanie vyhodili z jednej párty. Bola extrémne unavená, takže doma padla rovno do postele. Snívali sa jej tie najbizarnejšie sny a vôbec prvýkrát v živote tiež zažila desivú spánkovú paralýzu. Bolo jej jasné, že sa z kvetu nechtiac nafetovala.

Ukázalo sa totiž, že nájdená rastlina nebola len taká obyčajná kvetinka. V skutočnosti išlo o dosť jedovatý kvet menom Brugmansia (nazýva sa aj Anjelská trúba), ktorý obsahuje halucinogén skopolamín. Ten v človeku odbúrava zábrany a nemá kontrolu nad svojím konaním. Zaujímavé je, že ostatným sa zdá byť úplne v poriadku a využíva sa aj na liečenie kožných ochorení či horúčky. Tento halucinogén (nazývaný aj Diablov dych) ale môže byť aj smrteľný. 

Shutterstock

Pokiaľ sa ho človek nadýcha príliš veľa, zahráva sa tým so svojím vlastným životom. V tomto prípade to, našťastie, nedošlo do takéhoto konca. Raffaela si ale zrejme bude v budúcnosti dávať väčší pozor, keď sa jej do rúk dostane nejaká krásna kvetina.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť