Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Okrem tradičných sociálnych sietí ako Facebook či Twitter sa veľkej popularite tešia aj rôzne platformy zamerané na hľadanie partnera. Tou najznámejšou je zrejme Tinder, kde sa môžeš zoznámiť s rôznymi ľuďmi a vyraziť si s nimi na rande. Inak tomu nebolo ani v prípade Alex Colboth z amerického štátu Wisconsin.

Ako píše portál The Sun, Alex na Tinderi našla svojho potenciálneho vyvoleného (ktorého poznáme len pod iniciálami CK) a dokonca si s ním trikrát vyrazila na rande. Následne ale zistila, že im to zrejme nebude klapať a obaja sa dohodli, že sa už nebudú stýkať.

Shutterstock

Po čase sa ozval a pýtal od nej peniaze

Príbeh tu ale ešte ani zďaleka neskončil. Nápadník totiž Alex napísal správu, v ktorej od nej žiadal, aby mu zaplatila 35 dolárov (takmer 30 eur). Prečo? Za výdaje, ktoré s ňou mal v dôsledku ich troch schôdzok. Keďže sa už nebudeme vídať, je podľa mňa úplne fér žiadať, aby sme za naše rande zaplatili obaja svoj diel,“ napísal.

„Trikrát sme zašli do rôznych barov či reštaurácií a vždy som za nás oboch platil ja. Povedal by som, že 35 dolárov je akurátna suma za tvoje jedlo a drinky, ktoré som ti počas tých rande zaplatil.“ Alex táto požiadavka maximálne šokovala a na svojom účte ju označila za „totálnu drzosť“.

Tento pomerne nevšedný prípad sa rýchlo stal virálnym, pričom ľudia boli ohľadom neho dosť polarizovaní. Jedna strana tvrdila, že by Alex za svoje jedlo a pitie mala zaplatiť, druhá podotkla, že je od CK naozaj drzé takto si pýtať peniaze. A že na to vlastne ani nemá právo.

Platiť či neplatiť?

Podľa mňa je to ok,“ napísal jeden používateľ. „CK napísal niečo, čo je nepríjemné, ale bol úprimný a napísal to slušne.“ Ďalší poznamenal, že CK to zrejme napísal príliš otvorene, ale jeho požiadavka je úplne v poriadku. Nemali by ste si zvykať, že všetko dostanete zadarmo,“ dodal.

Našli sa ale aj takí, ktorí nesúhlasili. „Rozhodnutie zaplatiť za ich rande urobil on,“ zdôraznil jeden z používateľov. „Ak chcel, aby každý zaplatil svoj diel, mal to povedať priamo na mieste.Ďalší poznamenal, že nejde ani tak o to, že chce výdavky rozdeliť „fifty-fifty“, ale skôr o to, že sa ozýva až teraz.

„Počkal si až dovtedy, keď mu bolo jasné, že z tohto vzťahu nič nebude. Takže vtedy neplatil preto, aby bol džentlmen, ale preto, lebo za to čakal nejakú protihodnotu, čo je fakt divné,“ zhrnul to ďalší používateľ. Iný to zase opísal metaforicky: „Randenie je ako gamblerstvo. Vrazíš doň svoje peniaze, občas to vyjde a občas ostaneš s prázdnymi rukami. Ale to rozhodnutie vraziť tam tie peniaze si urobil ty. A teraz sa hneváš, lebo si nevyhral. Kasíno ti ale nie je nič dlžné.

Pixabay

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.