Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Väčšina z nás dovolenkuje s nízkorozpočtovými aerolíniami, a teda väčšina z nás už mala tú česť zistiť, že nízky rozpočet určite nestačí. Samotná letenka možno stojí desať eur, ale keď sa k nej priráta cena za miesto a všakovaké iné letiskové poplatky, zrazu to už tak ružovo nevyzerá. A boh ti žehnaj, ak chceš ešte extra batožinu.

To už si rovno môžeš do príručky zabaliť tú erárnu obličku z čierneho trhu, ktorú si pôvodne plánoval vymeniť za sériu vzácnych pokémon kartičiek. Super. Možno sa ako ľudstvo nikdy nezhodneme, či sa rezeň papá s ryžou alebo so zemiakmi, ale v tomto sme všetci za jedno. Poplatok za extra batožinu je nekresťansky vysoký. No a čo je ešte horšie, vôbec sa nezdá, že by s tým letecké spoločnosti niečo plánovali robiť.

Shutterstock

Máš niekoľko možností. Buď budeš celú dovolenku otáčať jedny trenky a kúpiš si len gýčovú magnetku na chladničku, alebo potlačíš slzy a jednoducho zaplatíš. Okrem toho však ešte existuje aj tretí variant – odkukať tento šikovný trik z TikToku. 

Prebytočnú batožinu schovala do „tehotenského“ bruška

Vášnivá cestovateľka Ashlin, ktorá na sociálnej sieti vystupuje ako @miniadventures, sa rozhodla darmožráckej leteckej spoločnosti nedať ani o cent navyše a všetko prebytočné oblečenie schovať do falošného tehotenského bruška. Vo virálnom videu, ktoré má momentálne takmer 16 miliónov zhliadnutí, ukázala, ako na to.

@miniadvantures

My parents raised me better than this? #ballinonabudget #nobodysgonnaknow #traveltips #cheaptravel #traveltiktok #shhh

♬ how would they know bad girls club – Chris Gleason

„Keď zoženieš letenku za 40 eur, ale môžeš si zobrať len ruksak,“ píše Ashlin vo virálnom videu. Potom berie do rúk vak, zavesí si ho na ramená opačne, ako by to človek urobil za normálnych okolností, oblieka si voľnú mikinu a voilá – vyzerá ako spokojná tehuľka. Muži to môžu skúsiť tiež. Predsa len, žiadna letuška nebude upozorňovať na to, že možno nebolo dobré objednať si pizzu desať večerov po sebe. Geniálne. Jednoducho geniálne.

Zdroj: miniadventures / TikTok


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje