Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Žena sa stratila na 5 dní v divočine. Prežila vďaka vínu a sladkostiam

Víno zachraňuje životy.


Štyridsaťosemročná Austrálčanka sa vybrala na výlet do prírody, ktorý sa nakoniec zmenil na boj o holý život. Vybrala sa k jazeru Dartmouth v štáte Victoria, no do cieľa však nedorazila. Ako píše BBC, Lilian najprv zle odbočila a potom zapadla autom do bahna.

Do najbližšieho mesta to mala až 60 kilometrov, pešo sa o to preto ani nepokúšala. Jediné, čo mala pri sebe, bolo víno a sladkosti, ktoré chcela podarovať ako darček. Lilian údajne nepije, no tentokrát musela spraviť výnimku.

Žena tak celých 5 dní fungovala iba na víne. Myslela si, že tam umrie, a tak napísala list na rozlúčku. Po piatich nociach ju objavili záchranné zložky. „Použila zdravý rozum, zostala pri svojom aute a nezatúlala sa do buša, čo pomohlo polícii ju nájsť,“ vyjadril sa seržant policajnej stanice vo Wodonge Martin Torpey.

„Prvá vec, ktorá mi prišla po záchrane na myseľ, bola voda a cigareta,“ povedala. „Vďakabohu, že policajtka mala cigaretu,“ dodala. Lilian tvrdí, že v posledný deň sa jej úplne vyplo telo. Bola dehydrovaná, a tak ju záchranné zložky ihneď previezli do nemocnice.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje