Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Žena si doniesla do reštaurácie vlastné rezance. Internet ju skopal pod čiernu zem

Nemusíš platiť za to, čo si donesieš z domu.


Len si to predstav. Sedíš s frajerkou v reštaurácii, keď sa zrazu vedľa vás usadí párik, ženská vytiahne z kabelky dve plastové dózy so segeďákom od svokry a jednu posunie drahému. Objednajú si dve deci minerálky, aby sa nepovedalo, a navzdory spýtavým pohľadom všetkých naokolo spokojne začnú jesť. Trochu absurdné, nie? Nuž, ak sa uchytí tento zvláštny trend, možno sa z toho stane úplne bežná záležitosť.

Pašovať jedlo do kina alebo fľašu s vodkou na festival, kde by si inak za dve poldeci musel založiť obličku, je pomerne bežné. Netvár sa, že si to nikdy neurobil. Lenže táto žena posunula ekonomické občerstvenie na nový level. Na TikToku, kde vystupuje ako @iqzhprius, sa nedávno podelila o „šikovný“ trik, vďaka ktorému si užíva večere v reštaurácii na podstatne nižšie náklady. A ľudia na internete? Tí mali vskutku zmiešané názory.

Omáčku si kúpiš, rezance donesieš z domu

Video z ázijskej reštaurácie doposiaľ nazbieralo takmer deväť miliónov zhliadnutí. Žena v ňom vyťahuje z tašky vlastný balík instantných rezancov a hádže ich do nádoby s horúcou vodou uprostred stola. Nemusíš platiť za rezance, pokiaľ si donesieš vlastné, však? Znie to logicky. Zároveň to však popiera funkciu stravovacích zariadení ako takých.

Predsa len, ak chceš ušetriť za jedlo tým, že si ho donesieš z domu, nebolo by jednoduchšie si ho tam aj zjesť? Táto otázka sa v komentárovej sekcii skloňovala vo všetkých možných podobách a väčšine ľudí ich konanie pripadalo prinajmenšom netaktné. „Ja by som ich vyhodil,“ napísal jeden z komentujúcich.

„Na stole majú jedlo minimálne za tridsať eur, ale je im ľúto zaplatiť za rezance? Veď tie sú na tom najlacnejšie,“ vyjadril sa zase ktosi ďalší. Našli sa však aj takí, ktorým sa nápad pozdával a možno ho pri najbližšej návšteve podniku aplikujú aj sami. „Rezance stoja pár centov a reštaurácie ich predávajú za niekoľko eur, akoby boli zo zlata. Baby dobre urobili,“ pochválil ich ktosi. Čo si o celej veci myslíš ty?

Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.