Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Žena si myslela, že objednáva šaty za 280 eur. Po rozbalení ju čakalo nepríjemné prekvapenie

Nákup oblečenia cez internet môže dopadnúť aj takto.


Nákup oblečenia cez internet je síce extrémne pohodlný, no vždy je tu šanca, že to dopadne úplnou katastrofou. Možno ti nesadne veľkosť. Možno materiál alebo farba. Možno to nepríde vôbec. A možno ti namiesto šiat bez rukávov príde len rukáv bez šiat.

Posledná možnosť je síce vysoko nepravdepodobná, no ako sa zdá, nie úplne vylúčená. Slečna, ktorá na Twitteri vystupuje ako @SeekTheFinds, by o tom vedela rozprávať a jej nedávne fiasko sa stalo okamžitým internetovým virálom. „Myslela som si, že objednávam šaty. Vysvitlo, že som vyhodila 300 dolárov za rukáv,“ píše v príspevku, ktorý na sociálnej sieti doposiaľ nazbieral takmer 200-tisíc lajkov.

Klamstvo alebo mätúca produktová fotografia?

Príspevok rozprúdil horlivú debatu a ľudia na internete sa rozhodli prísť celej veci na koreň. Predsa len, spomínaná stránka sa zaoberá predajom dizajnérskych kúskov, ktoré rozhodne nestoja malé peniaze a šaty za 300 dolárov (viac ako 280 eur) boli jednou z lacnejších vecí v ponuke. Je pochopiteľné, že potenciálne zákazníčky chceli vedieť, či sa ich snaží ošklbať, alebo naozaj išlo len o zlyhanie ľudského faktora.

Pravdepodobne je správna možnosť číslo dva. „Ak si si naozaj objednala šaty (pretože predávajú aj také šaty), tak ti poslali nesprávnu vec,“ napísala používateľka @majormitchmajor, ktorá po intenzívnej pátracej akcii našla na webe oba kúsky oblečenia. Aj šaty za tristo dolárov, aj rukáv za šesťdesiat a oboje s veľmi podobnou produktovou fotografiou, ktorá mohla zamestnanca zmiasť.

Našli sa však aj skeptici, ktorí poukázali na skutočnosť, že zavádzajúce popisy nie sú na stránke vôbec ojedinelé. „Tieto silonky predávajú ako rozšírené nohavice, takže by ma ani neprekvapilo, keby ten rukáv boli skutočne šaty, za ktoré zaplatila,“ poznamenala ďalšia z používateliek a prihodila fotku priehľadných sieťovaných pančušiek, ktoré nie sú nohavice, ani keby veľmi chceli. Nuž, kým sa autorka príspevku nerozhodne „šaty“ reklamovať, pravdu sa asi nedozvieme.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť