Žena si objednala pizzu na telefónnom čísle policajtov. Zachránila tak svojej mame život

Nevšedný spôsob, ako niekomu zachrániť život.

Zdroj: Matt Popovich, Unsplash

V ohrození života by možno len málokto z nás nepanikáril a dokázal zachovať chladnú hlavu. To sa však podarilo dáme, ktorá svojej matke zachránila život, keď bola ohrozená domácim násilím. Ako však zavolať políciu tak, aby na to neprišiel agresor, ktorý môže byť na blízku? O tom, ako sa to podarilo tejto dáme, informoval portál toledoblade.

Zavolala policajtom, aby si objednala pizzu

Znie to ako nejaký nepodarený vtip alebo výstrelok niekoho, kto si v danú noc príliš veľa vypil. Žena však našla efektívny spôsob, ako diskrétne zavolať políciu, ktorá mala pomôcť jej matke. Tá totiž čelila domácemu násiliu. Po tom, ako jej manžel prišiel podgurážený domov, začal sa jej vyhrážať a bol na ňu hrubý. Mal ju dokonca sotiť do steny a udrieť päsťou.

Jej dcéra sa preto rozhodla konať a zavolala na číslo polície. Potrebovala však, aby to násilník nezistil, a preto do telefónu povedala, že by si rada objednala pizzu. Najprv jej dispečer povedal, že má zlé číslo, no ona mu hneď oponovala a povedala, že jej nerozumie. V tom momente dispečerovi nebolo treba viac vysvetľovať a prišiel na to, že sa niečo deje.

AJ Colores, Unsplash

Opýtal sa jej, či tam je muž ešte prítomný a ona mu stále odpovedala v štýle objednávania si pizze, že áno, že chce veľkú pizzu. Dispečer jej povedal, že pomoc je už na ceste s vypnutými majákmi, aby nevystrašili podozrivého. Akcia sa tak úspešne vydarila a násilník bol umiestnený do cely.

Nadriadený dispečera sa vyjadril, že je veľmi hrdý na to, ako pohotovo zareagoval a že toto nevšedné volanie o pomoc pochopil. Vraj sa im pravidelne stáva, že si chcú ľudia na čísle polície objednať jedlo, preto mohol toto volanie o pomoc jednoducho odignorovať v domnienke, že ide o nevydarený žart alebo omyl.

Rozhodne však treba oceniť aj šikovnosť slečny, ktorá políciu zavolala, lebo si zachovala chladnú hlavu a ešte našla efektívny spôsob, ako svojej matke zabezpečiť pomoc.

Zdroj: toledoblade

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
38
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
14 emotikonov, ktoré používa zle úplne každý. Áno, aj ty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME