Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Žena si odmieta holiť fúzy a trhať obočie. Vraj jej to pomáha selektovať správnych mužov

Zrastené obočie jej pomáha definovať vlastnú ženskosť.


Odmieta si trhať zrastené obočie a holiť fúzy. Tvrdí totiž, že práve to jej pomáha odfiltrovať nápadníkov, s ktorými by to mohlo mať reálny potenciál, píše portál DailyStar. 31-ročná Dánka Eldina Jaganjac je kvôli svojmu ochlpeniu často terčom skeptických pohľadov. Priznala, že muži – a najmä tí mladí – na ňu zvyknú pozerať tak, akoby jej z krku rástla ešte jedna hlava.

Rodáčka z Kodane dala definitívne zbohom žiletke a s týmto rozhodnutím je nadmieru spokojná. Zrastené obočie a fúzy jej údajne pomohli prijať svoje skutočné ja a definovať ženskosť svojím vlastným spôsobom. Užitočné sú aj na poli randenia – vďaka nim vždy odhalí, s kým vzťah bude mať skutočnú budúcnosť.

Štyri roky bez holenia

S holením tváre skoncovala ešte v roku 2020, keď raz a navždy pochopila, že je to len spoločnosť, ktorá ju tlačí k určitým štandardom krásy. „Predtým, ako som nechala svoje obočie voľne rásť, som mala pocit, že ženy majú len limitované možnosti na to, ako môžu vyzerať,“ hovorí. Zároveň dodáva, že muži s niečím takým bojovať nemusia.

Ray Foster vlastne neexistoval. Aké nepresnosti sme videli vo filme Bohemian Rhapsody?

Odporúčame prečítať:

Ray Foster vlastne neexistoval. Aké nepresnosti sme videli vo filme Bohemian Rhapsody?

„V porovnaní s mužmi, od nás sa očakáva, že budeme do svojho zovňajšku investovať viac času a peňazí, len aby nás spoločnosť považovala za vizuálne akceptovateľné – najmä na verejnosti. Keď sa muž neoholí alebo si nevytrhá obočie, nikto si to nevšimne a nikto na to neupozorní. Nie je to totiž nič nezvyčajné,“ tvrdí Eldina.

Negatívne reakcie prichádzajú primárne od chlapcov v pubertálnom veku. „Pár tínedžerov na mňa pokrikovalo na ulici, ale nebolo to nič veľké. Myslím, že keď videli ženu robiť niečo považované za neženské, zmiatlo ich to. Vybili si to na mne, lebo v tom momente začali pochybovať o svojich vlastných normách a o tom, čo pre nich znamená byť mužom,“ vysvetľuje svoj uhoľ pohľadu.

Chce byť inšpiráciou

Eldina dúfa, že bude inšpiráciou pre iné ženy, ktoré nie sú stotožnené so svojím zovňajškom. „Robte, čo je pre vás pohodlné. Skutoční priatelia pri vás aj tak zostanú,“ vraví. „Nie som proti holeniu ani trhaniu obočia, no podporujem myšlienku, že každý by mal mať právo zvoliť si, čo so sebou spraví,“ dodáva na záver.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.