Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Žena si vytvorila 30 profilov, aby falošne obvinila bývalého priateľa. Skončila za mrežami

Z falošných profilov si posielala vyhrážky násilím.


Chcela sa pomstiť bývalému priateľovi, ale sama skončila za mrežami. 20-ročná Courtney Ireland-Ainsworth z britského mesta Runcorn vymyslela pre svojho bývalého priateľa Louisa Jollyho naozaj zákernú pomstu. Ako píše aj portál LADbible, mladá žena si vytvorila tridsať falošných účtov na Instagrame, z ktorých posielala sama sebe výhražné správy.

V nich nechýbali zmienky o násilí či dobodaní nožom. Ainsworth tieto správy následne ukázala polícii s tým, že správy jej poslal bývalý priateľ. Polícia začala okamžite konať a Jolly na 81 hodín skončil v cele predbežného zadržania. Neskôr ho síce prepustili, ale dostal elektronický náramok a kvôli opletačkám s políciou prišiel o prácu. Nehovoriac už o tom, že ho stále vyšetrovali ako násilníka.

Muž sa psychicky zrútil

To všetko sa podpísalo na jeho psychickom zdraví. Pred súdom Jolly povedal, že nedokázal poriadne jesť, spať, trpel panickými atakmi a samovražednými myšlienkami. „Keď mi bolo najhoršie, myslel som si, že môj život už nestojí za to, a mal som pocit, že by bolo najlepšie, ak by som bol mŕtvy,“ povedal pred súdom.

Keď ale polícia začala prípad prešetrovať naozaj do hĺbky, zistila, že vyhrážky prichádzali z účtov, ktoré mali rovnakú IP adresu. A práve tá ich doviedla k Ainsworth. Keď ju polícia zatkla, žena sa im so všetkým priznala. Falošné profily si vytvorila v priebehu piatich mesiacov a dokonca sa dopustila aj falšovania dôkazov.

Shutterstock

Pred mužmi zákona ale svoje konanie zľahčovala. Tvrdila, že jej priateľ ju naozaj obťažoval, ale ak by ho nahlásila, nikto by jej neveril. Falošné správy mali spôsobiť, že polícia bude jej slová brať vážne.

Nad svojimi činmi vyjadrila prostredníctvom svojho právnika ľútosť. Sudca Harris ale skonštatoval, že konala s jasným cieľom Jollymu ublížiť, prípadne ho dostať do väzenia a vôbec svoje činy nevnímala ako sebecké a kruté. Uznal ju vinnou a odsúdil ju na desať mesiacov väzenia a desaťročný zákaz priblížiť sa k Jollymu.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.