Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Cestovanie už nie je také finančne náročné, ako bolo kedysi, čo má za dôsledok, že sa stalo koníčkom mnohých ľudí. Každý si chce svoje dobrodružstvá z ciest odfotiť a podeliť sa s nimi s ostatnými. Tým pádom sú cestovateľských fotiek plné aj sociálne siete. Mnohokrát sa však fotky od seba už príliš neodlišujú, na čo reagujú rôzne profily na sociálnych sieťach.

Buď si z rovnakých fotografií robia srandu tak, že z nich robia koláže, napodobňujú ich, alebo si nájdu úplne inú cestu. Podobne si z takýchto klišé cestovateľských fotografií strieľa aj Stephanie Leigh Rose, ktorá vytvára, ako ich sama nazýva, anti-selfie fotografie.

Stephanie nazýva svoje fotografie príznačne „Stefdies‘‘, čo nie je náhoda, keďže na fotografiách pózuje ležiac tvárou nadol, akoby práve umrela. Svoje fotografické diela označuje ako fotografickú performance sériu, ktorá má vyvolávať diskusiu o smrti, funkcii fotografie a rozvíjať predstavivosť.

Na fotky nemá žiadne špeciálne vybavenie, osvetlenie a ani profi fotoaparát. Autorka sama opisuje, že krása tejto série je práve v tom, že nič nie je nachystané a ide o prítomný okamih. Doslova schválne si Stephanie vyberá momenty, keď jej pózovanie na fotku vyvolá v jej okolí čo najväčší rozruch. STEFDIES má byť oslavou toho, že žijeme, nič viac, nič menej. 

Zdá sa, že tieto fotografie si obľúbilo poriadne veľa ľudí – na svojom Instagrame si Stephanie získala viac ako 23 000 fanúšikov. Niet sa čomu čudovať, je to príjemné a zároveň zábavné osvieženie Instagram feedu.

Zdroj: stefdies.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť