Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Žena spadla na železničnej stanici pod idúci rýchlik, vyviazla bez zranení

Staršiu pani sa podarilo vytiahnuť spod vlaku na nástupište. Záchranka ju na mieste ošetrila, teraz ju čaká pokuta.


Pod rozbehnutý vlak spadla v pondelok večer na železničnej stanici v Trnave 73-ročná žena. Dramatická situácia sa skončila šťastne, dôchodkyni sa nič nestalo. Policajti zistili, že pri tom, ako chcela nastúpiť do už idúceho rýchlika sa neudržala a spadla do medzery medzi nástupišťom a vlakovou súpravou. Idúci kolos ju našťastie nezachytil a podarilo sa jej dostať do priestoru pod nástupišťom.

Na celý incident sa s hrôzou pozerali nielen cestujúci, ale aj rušňovodič z druhého vlaku, ktorý ihneď upozornil výpravkyňu. Tá dala urýchlene znamenie na zastavenie vlaku. Priebeh udalosti zachytila bezpečnostná kamera.

„Ženu sa podarilo vytiahnuť späť na nástupište bez zjavných poranení. Privolaná RZP dôchodkyňu na mieste jednorázovo ošetrila. Z dôvodu tejto mimoriadnej udalosti mal rýchlik meškanie 30 minút,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Policajti si dôchodkyňu za jej nerozvážny čin a porušenie zákona predvolajú a budú ju riešiť v správnom konaní. Rovnako môže predvolanie na políciu očakávať aj ďalšia žena, ktorá jej pri nastupovaní do vlaku pomáhala. Za spáchaný priestupok im môže hroziť pokuta až do výšky 500 eur.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom dôrazne varuje pred nastupovaním do rozbiehajúceho sa vlaku, ako aj pred vystupovaním z ešte idúceho vlaku. V takýchto prípadoch dochádza nielen k porušovaniu zákona, ale aj k ohrozeniu vlastného života.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť