Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Žena strávila let natlačená medzi dvomi obéznymi pasažiermi. Aerolinka ju odškodnila

Za svoju sťažnosť si na internete vyslúžila kopec kritiky.


Tvoje telo, tvoj chrám či polorozpadnutá búda, tvoje, čo len chceš. Je na každého vlastnom uvážení, ako sa oň stará a čo doň dáva. Pokiaľ chceš cvičiť a po večeroch chrúmať surovú mrkvu s hummusom, tvoja vec. Pokiaľ chceš prežívať na zemiakových lupienkoch a kupovať každý mesiac o číslo väčšie nohavice, opäť tvoja vec.

To všetko však platí len v prípade, že tvoje telesná konštrukcia priamo neovplyvňuje pohodový chod života ľudí naokolo. Tak nejak to, nanešťastie, bolo presne v tomto prípade. Americko-austrálska redaktorka menom Sydney sa na svojom Twitteri podelila o veľmi nepríjemnú skúsenosť z lietadla. Hoci si za svoj komentár vyslúžila veľa negatívnych reakcií, za názorom si stojí.

Zaseknutá medzi dvomi obéznymi pasažiermi

„Momentálne som doslova natlačená na sedadle medzi dvomi obéznymi ľuďmi,“ píše v príspevku, z ktorého sa stal okamžitý virál. „Toto nie je prijateľné a nie je to v poriadku. Pokiaľ tuční ľudia chcú byť tuční – fajn. Ale nie je mojou povinnosťou tlačiť sa vedľa teba počas 3-hodinového letu.“ Ďalej dodala, že im navrhla výmenu, aby mohla sedieť aspoň pri uličke. Jej ponuku odmietli.

„Je mi jedno, či si myslíte, že je to hnusné. Dotýkajú sa celého môjho tela proti mojej vôli. Nemôžem medzi nás dať ani len opierku, lebo sa tam jednoducho nezmestí. Je mi zle z toho, ako sa celá spoločnosť začala tváriť, že obezita v takomto štádiu je normálna. Môžem vás ubezpečiť, že nie je,“ píše nahnevane.

Ľudia ju skritizovali, aerolínia jej vyšla v ústrety

„Pokiaľ ťa neobopne klasický bezpečnostný pás, si príliš tučný na to, aby si bol v lietadle. Buď si priplať za extra sedadlo alebo neleť,“ dodáva na záver. Za svoju priamočiarosť bola „odmenená“ štedrou dávkou kritiky. „Možno za svoju váhu nemôžu? Prečo by si mali priplácať za zdravotné problémy?“ napísal jej niekto v komentároch. „Vprac sa do kože. Nie si na svete sama,“ vyjadril sa zase ďalší.

lietadlo, let, American Airlines, virál, TikTok, obézny pasažier, fatshaming
Shutterstock

Pravdou však ostáva, že väčšina z nás by sa v podobnej situácii ocitnúť nechcela. Za počítačom je každý hrdina, no koľko z rozhorčených komentujúcich by bolo ochotných na mieste si s ňou sedadlo vymeniť? Na rozdiel od ľudí na internete, aerolínia American Airlines považovala jej sťažnosť za opodstatnenú. Ponúkli jej preto odškodné vo výške 150 dolárov (cca 153 eur) vo forme kreditov.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.